Özden'den 'Kürt gribi' tespiti

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden, "Kürt gribi'ni yaymaya çalışanlar var" diye konuştu

27 Ekim 2009, Salı 16:15
A A

100'üncü Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü ve 2440'ncı Bölge Federasyonu, Cumhuriyet'in 86'ncı kuruluş yıldönümünü, İzmir Hilton Otel'de organize ettikleri etkinliklerle kutladı.

Cumhuriyet Konferansı'nda konuşan Yekta Güngör Özden, gündemdeki konulara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özden “Halkın kendi kendini yönetmesini öngören Cumhuriyet, kendi düşmanlarını bugün yönetime taşımıştır” diyerek başladığı konuşmasında, AK Parti hükümetini ve açılımları eleştirdi.

Son birkaç yılda, Atatürk ilke ve devrimlerinin sorgulanır hale geldiğine dikkat çeken Yekta Güngör Özden, “Atatürk'ü putlaştırmıyoruz. Onun öldüğünü kabul ediyoruz. Yaşatmaya çalıştığımız Mustafa Kemal'in devrimleridir. Atatürkçüleri öldürseler de, Atatürkçülüğü asla öldüremeyecekler” dedi.

‘ADAM OLSAK ATATÜRK'ÜN DEĞERİNİ BİLİRDİK’

Son günlerin tartışmalı konusu açılımlara da değinen Özden şöyle devam etti: “Bir gün açılımları konuşuyoruz. Bir gün gripten bahsediyoruz. Bu sayede insanlar üzerinde ‘Kürt gribi’ni yaymaya çalışanlar var. Türk milletini Türk- Kürt diye ayırmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.

Türkiye'nin üzerinde, tarih boyunca oynan oyunlar ne yazık ki şekil değiştirerek devam ediyor. Ne yazık ki kendi sorunlarımıza ‘yabancı’ gibi bakıyoruz. Adam olsaydık, Atatürk'ün değerini bilirdik. Aydınlar, yazarlar, profesörler içerde yatarken, dağdan gelen PKK'lıların zafer işareti yapmalarını içime sindiremiyorum. Türkiye'yi bölemeyecekler ama bu ülkeye ödettikleri bedel biraz fazla olacak” diye konuştu.

Can ÖZLÜ/İZMİR

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;