Özgener 2010'dan umutsuz

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye'nin Dünya Kupası'na katılması konusunda umutsuz

08 Ekim 2009, Perşembe 19:26
A A

Mahmut Özgener, Radyospor’da katıldığı programda, Türkiye’nin grubunda Bosna Hersek’in büyük bir avantajı bulunduğunu belirterek, "Dünya Kupası’na katılma şansımız fazla değil, ancak iki karşılaşmayı kazanmamız şart. Şu an Bosna Hersek’in büyük bir avantajı var. Öncelikle onların puan kaybetmesini bekleyeceğiz" dedi.

'MİSAFİRPERVERLİK GÖSTERECEĞİZ'

Mahmut Özgener, UEFA Başkanı Michel Platini’nin, grupta Ermenistan ile 14 Ekim’de Bursa’da yapılacak maçı izlemeye geleceğini, ona ve diğer misafirlere, Türk misafirperverliğini gösterip, her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

Futbol Federasyonu Başkanı Özgener, spordaki şiddet olayları konusundaki görüşlerini de şöyle açıkladı: "Federasyon tek başına bu işe çözüm bulamaz. Bu konuyu Devlet Bakanı Faruk Özak’a ilettim ve İçişleri Bakanının soruna çözüm bulmasını istedim. Milli maçlardan sonra hep birlikte oturup çözüm bulmaya çalışacağız.

Herkes, sporda şiddetle ilgili yasada acilen revizyona gidilmesi gerektiğini kabul ediyor. Tüm bunları konuşacağız. Şiddet olaylarının azalması için herkes çalışacak, ancak bizim de çok ciddi önerilerimiz olacak."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;