Özgener zorda

Türkiye Futbol Federasyonu'nda, Fatih Terim'in istifa kararının duyulmasından hemen sonra sorunlar başladı

13 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, Başkanvekili Lütfi Arıboğan, Hukuk İşlerinden Sorumlu üye Yunus Egemenoğlu yeni teknik patronun yabancı olması konusunda ısrarlı.

Ancak işin içinde siyasi kanattan gelip, rahmetli Hasan Doğan döneminden kalan üyeler de var. Onların tercihi de yerli. Hatta Ertuğrul Sağlam ismi iyice ön plana çıktı. Tüm bunlar devam ederken Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın da başka bir tercihi kulislerde konuşulmaya başlandı.

Biliniyordu ki, Özak, Şenol Güneş’in yollanış biçimini bir türlü içine sindirememişti. Katıldığı tüm toplantı ve panellerde sürekli olarak Güneş’in hakkının yendiğini vurguladı ve Türk hocanın her platformda öne çıkması gerektiğini hatırlattı. Birçok yabancı isim dolaşıyor şimdi etrafta. Başta ağırlık kazandı gibi gözüken Milli Takım Teknik Direktörlüğü için düşünülen yabancı isim yerine yerlilerden biri olursa içerde savaş çıkacak.

Çünkü Federasyon Başkanı karar vermek için çok zor durumda kalacak. Siyasi boyutu kulak arkası etmek istemezse, Bakan’dan yana tercih kullanır ve Şenol Güneş Milli Takım’a döner. Kendisi ile birlikte yabancı hoca getirmek istemesi durumunda ise muhtemelen ileride çok başı ağrır. En önemlisi yabancı diye diretirken siyaset galip gelirse Mahmut Özgener’i o koltukta bulamazsınız.

Faik GÜRSES

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;