Padişahım çok yaşa

Derbide iki gol atan ve Galatasaray zaferinin kahramanı seçilen Fenerbahçeli Alex dün Samandıra'daki antrenman öncesinde temsili tahta oturdu, padişah kavuğu giydi

27 Ekim 2009, Salı 05:00
A A

Fenerbahçe’de, Galatasaray karşısında alınan galibiyet ve liderlik coşkusu dünkü antrenmanda zirve yaptı. Attığı iki golle dev derbide Kanarya’nın gülmesini sağlayan Alex maçın adamı ilan edilirken, Brezilyalı futbolcu için görülmemiş bir kutlama organizasyonu yapıldı. Saha içinde tahtı andıran ve madalya kürsüsünün yer aldığı bir platform oluşturuldu. Alex, birincilik kürsüsüne oturdu, Roberto Carlos ikinci, Daniel Güiza üçüncü seçildi.

GÜİZA GERÇEK FENERLİ OLDU

Dev derbinin uzatma dakikalarında şık bir gole imza atan Daniel Güiza, Galatasaray’a gol attığı için taraftarın gözünde gerçek Fenerbahçeli olmanın sevincini yaşıyor. İspanyol oyuncu, tribün atmosferi karşısında çok duygulandığını belirtirken, “Galatasaray’ı iyi oynayıp, yendik. Benim için futbol hayatımın unutulmazları arasına girecek bir 90 dakika idi. Haftalar sonra hem de Galatasaray’a gol attım. Şanssızlığımı kırdığıma inanıyorum. Gollerimin devamı gelecek. Şampiyonluk yarışında en ciddi rakibimizi yenerek, önemli bir avantaj yakaladık” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;