'Palavrayla ülke yönetiyorlar'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ergenekon Davası'nda eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un ömür boyu hapis cezası almasını eleştirerek, "Bugün, terörist başı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Genelkurmayı terörist başı ilan edilerek özdeşleştirilirse, vay gene bu memleketin haline. Şimdi çıkmış 2 tane akil, biz vicdanen rahat içindeyiz diyor, haydi oradan, talimat üzerine mahkeme düzenliyorsunuz" dedi

11 Ağustos 2013, Pazar 22:48
A A

Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi’nde bir dizi açılış ve etkinliğe katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tatarlı Belde Belediyesi’nin balkonundan halka seslendi. Bahçeli, yerel seçimlerde AK Parti'nin oy kaybına uğramasının AK Parti yöneticilerinin kendisine çeki düzen vermesini sağlayacağını söyledi. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne hesap sorulacak yerin sandık olduğunu belirten Bahçeli, "Önemli bir kriz, kaos, kargaşa yaşayan bugünkü Türkiye'yi büyük tehlikelerden kurtarmak, bugünkü iktidardan kurtulmak için önünüze demokratik bir fırsat olarak başlangıçta mahalli idareler seçimleri gelmektedir. Onun için mahalli idareler seçimlerini önemsemeliyiz. Mahalli idareler seçimlerinde, sandığa mutlaka gitmeliyiz. 10 yıl 8 ayı aşkın süredir ülkeyi yöneten ve bugün bir kargaşaya sürüklenmiş olan Türkiye'nin bu sorumluluğunun hesabını verecek olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nden hesap sorabilmenin bir ilk adımı olmalıdır. Mahalli idareler seçimleri önemlidir" diye konuştu.

‘AK PARTİ’NİN OY KAYBETMESİ ÖNEMLİ’

Ak Parti'nin oy kaybına uğratılmasının önemine dikkat çeken Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bugünkü iktidar oy kaybına uğrar ise, büyük şehirlerden Tatarlı'ya kadar bir gerileme sürecine girer ise bundan önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne destek vermiş, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne her tarafta kurmuş ve iktidar olmasına katkı sağlamış parti yöneticileri de dahil olmak üzere kendilerine çeki düzen verecekler. Büyük tehlikenin gidişatından sorumluluktan kurtulmanın yolunu arayacaklar ve bugünkü iktidarın da kendisine ders vermesi için bir fırsat olacak."

TALİMAT ÜZERİNE MAHKEME DÜZENLİYORSUNUZ

Ergenekon Davası kararlarını da yorumlayan Bahçeli, "Bugün, terörist başı ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Genelkurmayı terörist başı ilan edilerek özdeşleştirilirse, vay gene bu memleketin haline. Şimdi çıkmış 2 tane akil, biz vicdanen rahat içindeyiz diyor, haydi oradan, talimat üzerine mahkeme düzenliyorsunuz” dedi.

'PALAVRAYLA ÜLKE YÖNETİYORLAR'

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı il ve ilçelerde başka kişilerin vergi topladığını ileri süren Bahçeli, yolların da kontrolünü farklı gruplar tarafından yapıldığını kaydetti. Özellikle AK Parti seçmenine seslenen Bahçeli, şöyle dedi:

"Her gün emniyet güçlerine saldırılar artıyor. 'Ama şehitler gelmiyor' diye bundan sevinerek Türkiye'yi huzura kavuşturduklarını iddia edenler, gelecekte nasıl bir iç kavganın olacağından habersiz, şimdiden palavrayla ülke yönetmeye kalkıyor. Bunlara bir dur demek lazım, bu gidişata bir son vermek lazım. Hangi partiden olursak olalım, bu ülke hepimizindir. Bu ülkede bir kargaşa olursa, bu ülkede bir iç çatışma olursa, hepimiz bundan zarar görürüz. Gelecek nesillerimizin ne şekilde büyüyeceği çok şüpheli hale gelebilir. Bu kaygı ve endişe verici yoldan, Türkiye'yi kurtarmak sizlerin elindedir. Sizin ise tek bir yolunuz var, milli iradenizi doğru kullanmaktır. Milli iradenin kullanım yeri sandıktır, öyleyse AKP'ye tokatın vurulacağı yer de sandık olmalıdır."

Bahçeli daha sonra Tatarlı'da yapımı tamamlanan bazı tesislerin toplu açılışını yarak Haydarlı Beldesi’ne geçti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.