Paniğe kapılan aşıklar ölüme atladı

Sivas'ta lise öğrencisi 14 yaşındaki A.S.Ç. ile kız arkadaşı 17 yaşındaki Ş.Ö., ailelerinin kendilerini yakaladığı apartmanda paniğe kapılınca 7. kattaki daireden peşpeşe atladı

22 Aralık 2009, Salı 14:02
A A

Yenişehir Lisesi 11 Fen-B sınıfında öğrenim gören Şeyda Ö., 1.5 ay önce kendisinden 3 yaş küçük ve aynı okulda öğrenim gören 9-G sınıfındaki A.S.Ç ile duygusal arkadaşlığa başladı.

DİSİPLİN CEZASI VERİLDİ


10 Kasım günü düzenlenen törenden kaçarak okulun yanında sigara içen Şeyda Ö. öğretmenleri tarafıdan yakalanınca disipline verildi. Yapılan soruşturmanın ardından 1 gün okuldan uzaklaştırma cezası alan Şeyda Ö.’nün bu cezası, sınavları nedeniyle 21 Aralık tarihinde uygulandı.

Dün annesi Zeynep Ö.’den izin alarak arkadaşları ile sinemaya gideceğini söyleyen genç kız, okuldan kaçan arkadaşı A.S.Ç. ile buluşarak birlikte sinemaya gitti.

AMCASININ EVİNE GİTTİLER


Sinema çıkışı A.S.Ç. kız arkadaşını amcası Mustafa Ç.’nin Şeyhşamil Mahallesinde bulunan ve içinde kimse oturmayan evine götürdü. Uzun süre kızının eve gelmemesi üzerine arkadaşlarını arayan anne Zeynep Ö., A.S.Ç ile sinemaya gittiğini öğrendi.

Ardından gencin ev telefonunu bulan anne Zeynep Ö., A.S.Ç’nin ailesi ile birlikte eve gelmeyen çocuklarını aramaya başladı. İstanbul’da yaşayan kardeşine ait evin yedek anahtarını evde bulamayan A.S.Ç’nin babası Malik Ç., orada olabileceklerini tahmin ederek eve gitti.

PANİĞE KAPILDILAR


Dün akşam saat 20.00 sıralarında kapıyı üzerinde bulunan yedek anahtarla açmaya çalışan baba Malik Ç.’nin eve geldiğini anlayan liseli aşıklar, paniğe kapıldı.

ŞEYDA Ö. HAYATINI KAYBETTİ


Bunun üzerine giyinik olan A.S.Ç ile Şeyda Ö., 7’nci katta bulunan apartman dairesinin penceresinden boşluğa atladı. Yakınları tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisine getirilen genç aşıklardan Şeyda Ö. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Ağır yaralanan ve vücudunun bir çok yerinde kırık olduğu belirlenen A.S.Ç. ise beyin cerrahi servisinde tedavi altına alındı. Genç kızın cenazesinin yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edileceği öğrenilirken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Halife YALÇINKAYA- Hakan KALELİ/SİVAS (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;