Para için bebeklerin hayatıyla oynadılar

İstanbul Anadolu Yakası'nda hizmet veren bir özel hastane ile ilgili iddialar şok etkisi yarattı. Sağlıklı doğan bebeklerin, hasta gibi gösterilip günlerce yoğun bakım ünitesinde tutulduğu ve bu sayede devletten milyonlarca liralık vurgun yapıldığı iddia ediliyor.

02 Nisan 2011, Cumartesi 11:05
A A

Star Ana Haber'de Uğur Dündar'ın gündeme taşıdığı görüntüler ve iddialar, sağlık sektöründeki çarpıklığı ve denetim eksikliğini bir kez daha ortaya koydu. Sağlıklı doğan bebeklerin, yenidoğan ünitelerinde tutulduğu yönünde hastanede çalışan bir hemşirenin ifadeleri ve cep telefonu kamerası ile çekilen görüntüler, skandalın boyutunu gözler önüne serdi.

Kimliği gizli tutulan hemşirenin ifadesine göre, sırf hastaneye yatırmak için 6 aylık ana karnındaki bebekler risk var denilerek erken doğum yaptırılıyor, sağlıklı bebekler hastaymış gibi küvezlerde gerçekten hasta bebeklerle birarada tutularak yaşamları riske atılıyor.

İddialar arasında, hastanedeki denetimler sırasında yoğun bakımda tutulan bu sağlıklı bebeklerin, hemşireler için kiralanan bir apartman dairesinde saklandığı ve 2-3 gün burada yerlerde yatırıldığı da var.

Hatta sağlıklı doğan bir bebeğin, yoğun bakımda enfeksiyon kaparak yaşamını kaybettiği söyleniyor.

İşte vicdanları sızlatan o çarpıcı görüntüler ve iddialar...

 

Adobe Flash Player Yükle

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;