Paris saldırganının kimliği belirlendi

Le Parisien gazetesinde yer alan haberde, Champs Elysees Caddesi'nde bir polisin hayatını kaybettiği saldırının failinin belirlendiği belirtildi

21 Nisan 2017, Cuma 19:07
A A
İki kişinin yaralandığı saldırının failinin 39 yaşındaki Karim Cheurfi olduğunu ileri süren gazete, Cheurfi'nin daha önce bir çok suça karıştığını ve 2000'li yıllardan itibaren polis tarafından bilindiğini kaydetti.
 

YAKIN ZAMANDA HAPİSTEN ÇIKTI


Haberde, ayrıca Cheurfi'nin 2005'te ikisi polis olmak üzere 3 kişiyi öldürmekten 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ve yakın zamanda hapisten çıktığı belirtildi.

Saldırgan için 2014 yılında ise hırsızlıktan ve sahte plaka kullanmaktan denetim altında hükümlülüğe karar verildiği ifade edilen haberde, daha önce saldırganın annesinin evine de polis baskını yapıldığı ancak Cheurfi'nin terörle bağlantısını ispatlayacak herhangi bir delil bulunmadığı kaydedildi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Champs Elysees Caddesi'nde gerçekleşen saldırıya ilişkin, "Olayla ilgili ilk bilgiler olayın bir terörist eylemi olduğuna işaret ediyor." demişti.
 

OLAYIN GEÇMİŞİ


Fransa'nın başkenti Paris'te dün (20 Nisan 2017) akşam saatlerinde polislere uzun namlulu silahlarla terör saldırısı düzenlendi. 1 polisin öldüğü 2 polis ise yaralandığı saldırıyı DEAŞ üstlendi.

AA


İşte Paris'teki silahlı saldırıdan görüntüler


Paris'te terör saldırısı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;