Paris'te Türk Bayrağı yakıldı

Paris'te düzenlenen Ermeni olaylarını anma yürüyüşünde Türk Bayrağı ateşe verildi

25 Nisan 2011, Pazartesi 12:07
A A

Fransa'nın başkenti Paris'te, sözde Ermeni soykırımı yıldönümü kabul ettikleri 24 Nisan nedeniyle yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında Türk Bayrağı'nı yakan göstericiler, Paris'in simgelerinden Özgürlük Anıtına çelenk koydu

Champse-Elysee'e ya açılan 'Georges 5' caddesi trafiğe kapatıldı. Burada toplanan Ermeniler ve onlara destek veren Fransız dostları Fransa Senatosu'nda, 1915 olayları ile ilgili olarak bir grup Sosyalist senatör tarafından sunulan ve 1915 olaylarının inkarının suç sayılmasının öngören yasa teklifine destek verilmesi için o gün senatonun önünde toplanılmasını ve o güne kadar yasa teklifine destek verilmesini istedi.

'KATİL TÜRKİYE' SLOGANLARI ATILDI

Ermeniler, 'George 5' Bulvarındaki konuşmalardan sonra Komitas anıtına doğru toplu yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında Türk Bayrağı yakıldı. Ayaklar altında çiğnendi ve yol boyunca "katil Türkiye" sloganları atıldı.

Komitas Heykelindeki toplantıda "Soykırım Karşıtları" başkan yardımcısı Ali Erdem, başkanlarının Erivan'da anıta çiçek koymaya gittiğini ve Türkiye'de İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Bodrum'da da 'soykırım' için tören düzenlendiğini öne sürdü.

Gülten Özbey / PARİS - DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;