Park ettiği yeri unuttu, otomobilini 20 yıl sonra aynı yerde buldu

1997 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde bir kişi, otomobili çalındığı gerekçesiyle polise başvurdu ancak olayın aslı tam 20 yıl sonra ortaya çıktı. Yıkılmak üzere olan bir binanın içinde bulunan sahipsiz otomobilin 20 yıl önce sahibi tarafından buraya park edildiği ve çalındığı ihbarıyla yıllardır arandığı ortaya çıktı

19 Kasım 2017, Pazar 21:49
A A
Almanya’nın yerel gazetelerinden Augsberger Allgemein, Frankfurt’ta yaşanan çok ilginç bir olayı gün yüzüne çıkardı. İddiaya göre, bundan tam 20 yıl önce otomobilini park ettikten sonra bir daha bulamayan bir kişi, polise kayıp başvurusunda bulundu. 1997 yılında yapılan başvurudan bu yana da kayıp otomobil bulunamadı.

TESADÜFEN ORTAYA ÇIKTI


Ancak otomobil, 20 yıl önce sahibi tarafından park edildiği anlaşılan bir garajda tesadüfen ortaya çıktı. Yıkılması öngörülen eski bir endüstriyel binanın garajında bulunan otomobil, herkesi hayrete düşürdü.

HURDAYA AYRILACAK


Sahipsiz bir otomobilin yıkılması planlanan binada olduğunu fark eden yetkililer durumu polise bildirdi. Yapılan araştırmada, aracın sahibinin şu an 76 yaşında olan ve 20 yıl önce otomobili için kayıp başvurusunda bulunan bir kişiye ait olduğunu tespit etti.

Kızıyla birlikte polis eşliğinde otomobilini teslim almaya giden adam, beklenmedik bir şekilde aracına kavuştu. Ancak yetkililer, otomobilin artık çalışmadığını ve hurdaya ayrılacağını bildirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;