'Partimizi 26 Haziran'da kuruyoruz'

TDH lideri Mustafa Sarıgül, partisinin yol haritasını açıkladığı bir konuşma yaptı

'Partimizi 26 Haziran'da kuruyoruz'

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin yol haritasını açıklayarak, "26 Haziran 2010 tarihinde Ankara'da partimizi kuruyoruz" dedi.

Yeşilköy Wow Otel'de basın toplantısı düzenleyen Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin yol haritasını hakkında bilgi verdi.

Sarıgül, Türkiye için 26 Haziran 2010 tarihinin önemli bir gün olduğunu belirterek, "Ankara'ya gideceğiz. Değişim, dönüşüm yeni bir Türkiye isteyen vatandaşlarımızı 26 Haziran'da Ankara'da bekliyoruz. 26 Haziran Türkiye için dönüm noktası olacak. Türkiye' de 26 Haziran'dan sonra hiçbişey eskisi gibi olmayacak. 26 Haziran'daki Ankara'daki oyunları bozacağız, sistemin aksayan yönlerine başkaldıracağız" dedi.

"İKTİDAR YIPRANMIŞTIR, YORGUNDUR"

Sarıgül, "Kolay değil, 120 aylık süren bir mücadele. Türkiye tıkanmıştır, iktidar yıpranmıştır, iktidar yorgundur. Mevcut iktidar ve AK Parti artık Türkiyemizi yormaktadır. İktidarın karşında gerçek bir muhalefet partisi yoktur. Muhalefet partileri ülkemizin bütününü kucaklayamıyor. Muhalefet parileri değişmemekte kararlıdır. Partilerin isimleri değişiyor, zihniyetleri değişmiyor. İsim değiştirmekle olamaz, zihniyet değiştirmek gerekir" ifadelerini kullandı.

Sarıgül, "Bugünlerde ne yazıkki üzgünüz evlatlarımız yurtiçinde teröre kurban gitmektedir. Yurttaşlarımız açık denizlerde şiddete kurban gidiyor. Bundan da acı duyuyoruz. Gazze'deki insanlara yardım için yola çıkan konvoya yapılan saldırı her açıdan düşünüdürücüdür. Bu saldırayı dikkatli incelememiz lazım. Çok dikkatli bir şekilde dünyanın izlemesi, incelemesi şarttır" dedi.

"İKTİDARDAN ANAHTARI TESLİM ALACAK TDH'DİR""Türkiye yepyeni bir siyasi hareket istiyor" diyen Sarıgül, "Bu değişimi sağlayacak TDH'dir. İktidar 8 yıldır iktidar ama bugün iktidardan anahtarı teslim alacak, AK Parti'den iktidarı, mühürü teslim alacak tek hareket TDH'dir " şeklinde konuştu.

TDH'nin bir sevgi hareketi olduğunu söyleyen Sarıgül, "10 yıldır bütün yurttaşlarımızın gönüllerinde TDH yeşermektedir. İktidara hazırlık merkezlerindeki gençlik kolarımız, kadın kollarımız hazırdır. Ülke çapında aylardır, bütün yurttaşlarımızla buluşmaya devam ediyoruz. TDH mevcut partilerden farklıdır. TDH Türkiye'nin heryerini kucaklayacak, ulusumuzun partisidir" şeklinde konuştu.

Partisinin kapılarının herkese açık olduğunu vurgulayan Sarıgül, "Türkiye'nin en demokratik partisi biz olacağız. Partimizde gece darbeleri olmayacak. Sabah uyandığınız da birisi partiden ihraç edilmiş, kovulmuş, görevden alınmış olmayacak. Seçimle gelen seçimle görevden alınmış olacak. Türkiye'de bir ilki şuanda gerçekleştiriyoruz. Partinin liderini, partinin başbakan adayını artık delegeler değil, partiye kayıtlı binlerce üye seçecektir" dedi.

"TDH ANKARA'YA ÇARE BULMAYA GİDİYOR"

Sargül,"Siz kendi seçtiği bin yüz delegeyle ömür boyu genel başkan olabilirsiniz. Ama bir türlü başbakan olamazsınız. Türkiye yeni bir genel başkan yeni bir başbakan arıyor. Değişim kadınlarına, değişim gençelrine sesleniyorum. Siyasette en aktif görevlere seçileceksiniz. Ankara'ya zaman tüketmek için değil, hizmet için gideceğiz partimizin her kademisinde yüzde 30 kadın olacak. Yurttaşlarımzın mutlu olduğu, bereketin çoğaldığı, zengin güçlü bir Türkiye için yola çıkıyoruz . Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında istiyorum ki dünyanın ilk on ülkesi Avrupa'nın da ilk beş ülkesi haline gelelim. Türkiye'miz bizim iktidarımzıda üreten bir ülke olacaktır. TDH Ankara'ya sorun üretmeye değil çare bulmaya gidiyor" dedi.

OZAN URAL / İSTANBUL - DHA

 


 

2