'Paşa inandığı değerler uğruna koltuğu reddetti'

Kılıçdaroğu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanması beklenirken emekliliğini isteyen Orgeneral Atila Işık'a destek verdi: Koltuğun değil de, inandığı değerlerin arkasında olanlar gereğini yapıyor

'Paşa inandığı değerler uğruna koltuğu reddetti'

PAŞA’YA DESTEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Referandumda Hayır’ mitinglerine dün Ankara Altındağ’da devam etti. Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi’nden ayrılırken Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) yaşanan atama ve terfi krizlerini yorumladı.

Orgeneral Hasan Iğsız’ın yerine Kara Kuvvetleri’ne atanması beklenen Jandarma Genel Komutanı Atila Işık’ın emekliliğini istemesini değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Koltuğunun değil, inandıkları değerlerin arkasında olanlar, herhalde gereğini yapıyorlar. Ben bunu anlıyorum” dedi.

‘YÖNETİM KÖTÜ’

Kılıçdaroğlu, YAŞ’taki krizi de şöyle değerlendirdi: Krizin olması, ülkenin iyi yönetilmediğini gösteriyor. Ülke iyi yönetilmiyor. Ülkede sorun var. Sorunlar iyi yönetilmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir açıklaması var. ‘Hiçbir sorun yoktur’ diyor. Bu kadar krizin derinleştiği bir ortamı, ‘Hiçbir sorun yoktur’ diye adlandırıyorsak, bu da doğru değildir.

CHP’LİLERİ BEKLEDİ

CHP Genel Merkezi’nde dün ‘Referandum kampanyası’ ve ‘Sandık sorumlularının eğitilmesi’ konusunda parti içi eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantının saat 09.00’da başlayacağı duyurulmuştu. Ancak diğer kentlerden gelen CHP’liler gecikti.

Kılıçdaroğlu toplantıya tam saatinde gelince salonda boş koltuklarla karşılaştı. Kılıçdaroğlu toplantıda CHP’lilere şöyle seslendi: Her türlü eleştiriyi kabul edeceğiz, sinirlenmeyeceğiz, sakin davranacağız. Karşımızdakine ‘Sen yanlış düşünüyorsun’ demeyeceğiz. Kim olursa olsun ‘Bir de beni dinler misin?’ diyeceğiz.