Passive 3D İçin Geri Sayım Başladı!

Şu sıralar herkes Active Shutter gözlükler aracılığıyla izlenebilen 3D yayınları konuşuyor. Peki yılların 3D teknolojisi Passive 3D'ye ne oldu? Tabii ki o da güçlendi!

Perşembe, 23 Eylül 2010 - 11:40

Passive 3D İçin Geri Sayım Başladı!

Aylardır sizlere 3D teknolojisinden son gelişmeleri sunuyoruz. 3D teknolojisi, teknoloji firmalarının 3DTV'leri yaygınlaştırmasıyla birlikte daha da baskın bir şekilde konuşulur oldu. Active Shutter gözlükler aracılığıyla izlenen bu yayınlar, bizlere üçüncü boyut olan derinlik duygusunu kazandırıyor.  Active Shutter 3D gözlükler her ne kadar üstün teknoloji olsa da, gerek donanımsal gerekse de son kullanıcı açısından oldukça pahalı bir teknoloji. Halihazırda piyasada bulunan 3DTV'lerin fiyatlarına bakarak bu iddianın ne denli yerinde olduğunu görebiliyoruz.

Peki yıllardır sinemalarda izlediğimiz 3D yayınların altında yatan teknoloji olan Passive Shutter gözlükler aracılığıyla izlenebilen 3D teknolojisi ne durumda? Popüler 3D teknoloji firması RealD bu konuda oldukça iddialı açıklamalar yaptı bugün itibariyle. RealD, 3DTV'lerin giderek yaygınlaşacağının farkında olduklarını ve Active Shutter gözlükler ile izlenebilen yayınların ne kadar cep yakacağını da ön görebildiklerini söyledi. Bu açıklamalarını ise, Active Shutter'a oranla her açıdan daha uygun fiyatlara sahip Passive Shutter gözlük teknolojisi ile ilgili yatırımlar takip etti. RealD'ye göre 2011'de Passive Shutter gözlük teknolojisi oldukça büyük bir çıkış yapacak. Mevzu bahis teknoloji tahmin ettiğiniz gibi HD teknolojiyle donatılmış olacak. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.