Pastili yut gribi unut

Tıp dünyasında bir devrim gerçekleşti: Avustralyalı bilim adamları Domuz Gribi dahil her tür grip ve nezleyi ortadan kaldıran 'Veldona' adlı pastili geliştirdi

Pastili yut gribi unut

Bu bir dönüm noktası

Bunca yıldır insanlık gripten neler çekti neler. En son ‘Domuz Gribi’ bela oldu başımıza. Ama bundan sonra gribe yakalanmamak mümkün. Avustralya’nın Perth kentindeki ‘Western Australia Üniversitesi’ müthiş bir buluşa imza attı.

Mucize protein

Mikrobiyoloji ve İmmünoloji Bölümü Başkanı Profesör Manfred Beilharz başkanlığındaki ekip, her türlü gribi önleyen bir pastil geliştirdi. ‘Veldona’ adı verilen pastilin içinde ‘alfa interferon’ adlı bir protein bulunuyor.

Bağışıklığı güçlendiriyor

Söz konusu protein virüslere karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Proteinin pastille alınmasıyla bağışıklık sistemi vücutta virüs olduğunu sanıp karşı saldırıya geçiyor. Böylece grip belirtileri yok ediliyor.

Üstelik çok ucuz

Pastil deneme aşaması tamamlandıktan sonra piyasaya çıkarılacak. ‘Veldona’nın fiyatı da çok ucuz olacak. Profesör Manfred Beilharz pastil sayesinde grip denilen illetin birkaç gün içinde bastırılacağını açıkladı