Paul Walker: 'Hızlı' yaşadı genç öldü

'Hızlı ve Öfkeli' film serisinin yakışıklı polis memuru, Amerikalı oyuncu Paul Walker, Los Angeles yakınlarında arkadaşının kullandığı bir Porsche Carrera GT ile geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Kazanın aşırı sürat yüzünden meydana geldiği belirtiliyor

Pazar, 01 Aralık 2013 - 09:33

Paul Walker: 'Hızlı' yaşadı genç öldü

Türkiye'de izleyicilerin, özellikle 'Hızlı ve Öfkeli' (Fast and Furious) filmleri ile Yalan Rüzgarı (The Young and The Restless) dizilerinden tanıdığı Amerikalı oyuncu Paul Walker, Los Angeles yakınlarında geçirdiği bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

  

HIZLI VE ÖFKELİ'NİN 7'NCİ FİLMİNDE OYNAYACAKTI

 Arkadaşıyla birlikte bir bağış gecesine katılmak üzere Porsche Carrera GT otomobille yola çıkan 40 yaşındaki Paul Walker, arkadaşının kullandığı aracın Los Angeles'ın Santa Clarita kasabasında kaza yapması sonucu öldü. Direksiyon hakimiyeti yitirilen araç, tüm hızıyla önce direğe ardından ağaca çarpınca alev topuna döndü. Kazada ünlü oyuncunun henüz ismi açıklanmayan arkadaşı da hayatını kaybetti.

 

 

Polis departmanından yapılan açıklamaya göre kaza, aşırı hız yüzünden meydana geldi.

 15 yaşında bir kızı olan yıldız oyuncu, son olarak 6’ncısı çekilen Hızlı ve Öfkeli filminin 7’ncisi için yapımcı firma ile çalışıyordu. Walker, 2001 yılında başlayan seride yalnızca bir filmde rol almamıştı.

 

Walker'ın Hızlı ve Öfkeli filmindeki rol arkadaşı Vin Diesel, Instagram sayfasında Paul Walker ile kol kola çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve "Kardeşim, seni çok özleyeceğim. Ne diyeceğimi bilemiyorum" şeklinde not düştü.

 

KİMDİR?

Paul Walker, 1973 doğumlu ABD'li sinema oyuncusu. Eskiden modellik yapan aktör 2001 yapımı Fast and Furious filminde canlandırdığı polis memuru Brian O'Conner rolüyle üne kavuştu.

BİR ÇOK SUÇ İŞLEDİ AMA CEZA ALMADI

Paul William Walker IV, emekli kanalizasyon müteahhiti Paul William Walker III ile Cherly Crabtree’nin çocukları olarak 12 Eylül 1973’te Glendale, Kaliforniya’da dünyaya geldi. Büyükbabası William Walker (diğer adıyla ‘Irish’ Billy Walker) Pearl Harbor baskınından kurtulanlardan biriydi ve aynı zamanda da donanmanın orta siklet boks şampiyonuydu. Dedesi ise II. Dünya Savaşı’nda General Patton’ın komutasında İtalya’nın istilası sırasında bir tank müfrezesini kumanda etti. Kendisinden küçük Caleb ve Cody adında iki erkek kardeşi ve Ashlie adında bir kız kardeşi olan Walker, Ahir Zaman Azizi olarak Mormon Mezhebi'ne mensup muhafazakar bir ailede yetişti. Glendale’de büyüyen Walker, ilk önce Alfred Nobel Okulu’na ardından Foreman Lisesi’ne devam etti. 1991’de mezun olmasının ardından birkaç kolejde deniz biyolojisi okudu. Geçmişte çeşitli suçlar işlediğinden kendisi de bahseden ünlü oyuncu, bunlarla ilgili hiçbir zaman ceza almadı.