Paydos

Cumartesi, 23 Ağustos 2014 - 05:00

Heyecanlanmayın.

Henüz Başbakan değil Ahmet Davutoğlu... Sadece aday.

Kongrede ancak genel başkan seçildikten sonra, Başbakan tayin edilecek.

Kanal 24’te Melih Altınok, gayet muzip biçimde Murat Çiçek’e soruyor:

- Erdoğan, acaba Davutoğlu’nu sahiden Başbakanlığa tayin eder mi? Vallahi hiç belli olmaz. Melih kuşku duymakta haklı. Erdoğan, belki de ikinci partinin genel başkanını Başbakan tayin eder... Biz neler gördük Melih... 28 Şubat’ta hükümeti kurma görevini, üçüncü partinin genel başkanına vermediler mi?

[[HAFTAYA]]

Heyecanlanmayın. Davutoğlu Başbakan olup hükümeti kursa bile, bakalım güvenoyu alabilecek mi? - Ne dersin Melih? Az sonra Binali Yıldırım’ın basın toplantısı var. Bir hır çıkarmasın... Daha dur. Abdullah Gül’ün 27 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı’ndan istifa edip, hemen partiye kaydolup, sonra da koşa koşa kongreye gidip Başkan adayı olacağı söyleniyor. Doğru mu Murat?

*

Başka bir söylenti de var. Partiden kopmalar olacak, 3 dönem kuralı bazı istifalar getirecek, meclis aritmetiği değişecek... Ve koalisyon tablosu doğacak diyorlar. Bunlar doğru mu çocuklar? Doğruysa bile anayasa kitapçığı da var mı hesapta? Bu müjdeyi kim verecek?

*

Davutoğlu isminin uzun istişareler sonucu tespit edilip aday yapılması, zaten teamüllere aykırıdır. Derhal iptal. Aday dediğin, Çatı Adayı gibi bir sır olarak saklanıp, büyük bir ketumiyetle son dakikaya kadar gizlenip, televizyonlardan sürprizz diye ilan edilmeliydi. O zaman Abdullah Gül de oyunbozanlık yapıp, adayın ismini resepsiyonda açıklayamazdı, vesselam. Yeter yahu... Maskeli Balo paydos.