www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN130,4670 %-0,65
  • BIST71738 %0,20
  • EURO3,3615 %-0,70
  • USD3,0650 %-0,33

Askeriyenin elinde UFO'larla ilgili çok önemli bilgiler var

19 Aralık 2010 - 05:00
Yazı Boyutu:
x

Amerika’nın uzay çalışmalarından sorumlu olan kurumu NASA (National Aeronautics and Space Administration) tarafından şöyle bir açıklama yapılsa sizce Dünya’da neler olurdu? “Bir ay içinde Dünya’ya meteor düşecek ve gezegenimizin dörtte üçü yok olacak”. Hayatının önemli bir bölümünü UFO (Unidentified Flying Object) araştırmalarına adayan Haktan Akdoğan (45), böyle bir durumda Dünya’daki bütün anlaşmazlıklar sona ererdi, insanlık kenetlenirdi diye sorumu cevaplarken şunu da sözlerine ekledi. ‘Tıpkı UFO’ların varlığı açıklandığında olacağı gibi.. Türkiye’de Sirius UFO Uzay Bilimleri’nin kurucusu Haktan Akdoğan ile UFO’lar hakkında İstiklal Caddesi’nin gözde mekanlarından Leb-i Derya Richmond’da ilginç bir sohbet yaptık. İşte UFO’lar hakkında çarpıcı gerçekler...

Esra Savaş

esra.savas@posta.com.tr

UFO’lara merakınız nereden geliyor?

Benim çocukluğumda Uzay Yolu vardı. O diziyi izlerken bana hiç yabancı gelmiyordu. Başka gezegene gitmeleri, araştırmaları, tiplemeler. Bunları bilim kurgu gibi değil de doğal bir olgu gibi izliyordum. İlgim bilim kurgu romanları ile devam etti. O zamanlar Türkiye’de çok fazla kaynak bulmak zordu. Türkiye’de St. Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra New York Üniversitesi Sanat Tarihi bölümüne devam ettim. Onbir sene orada yaşadım. Amerika’ya gittiğim zaman ilk işim UFO’larla ilgili konuları, seminerleri takip etmek oldu.

Türkiye’ye döndüğünüzde neler yaptınız?

Türkiye’ye dönünce bildiklerimi paylaşmak istedim. Bu evrensel bir konu. Önce UFO gerçeği adlı televizyona bir program hazırladık. Arkasından UFO Araştırma Merkezini kurduk. Uluslararası kongreler yapmaya başladık. UFO müzeleri kurduk. Yoğun bilgilendirme çalışması yaptık. Her sene 10-15 tane uluslararası kongreye katılıyorum. Bu bilgileri Türk kamuoyu ile paylaşıyoruz. İnsanların haber alma özgürlüğü var. Bu bilginin dünya insanlarını bir araya getirecek pozitif bir güç olduğunu düşünüyoruz.

Nasıl hayatınızı sürdürüyorsunuz? Bu işten para kazanıyor musunuz?

Benim kişisel gelirim var. Ailemin kaynakları. Bu idealist olmanızı gerektiren bir konu. Kendimi bu işe adadım.

Bizi UFO’ların olduğuna nasıl ikna edeceksiniz? Kanıtlar neler?

UFO görmeye gerek yok. Kanıt evrenin büyüklüğü. Yüz milyarlarca galaksi içeriyor. Çok büyük gezegen sistemi var. Bu kadar sonsuz sayıda gezegen varsa ve bu sistemin çok küçük bir parçası olan dünya diye adlandırdığımız mavi gezegende yaşam varsa diğerlerinde niye olmasın? Bu çok olasılık dışı bir şey zaten. Bunu bütün bilim adamları kabul ediyor. Bugün kullandığımız cep telefonuna benzer araçları çocukluğumuzun uzay yolunda görmüştük. Bugünün bilim kurgusu da yarının realitesi olacak. Bu teknolojik bilimsel bir gelişmenin vazgeçilmez sonucu. Bugün imkansız gelen mesafeleri aşacağız. Başka sistemlere gideceğiz. Eski çağlarda mağara döneminde çizilen resimler de başka canlıların kanıtı.

Başka bu türlü neler var?

Mesela Rönesans tablolarında bin 350’de Yugoslavya’da yapılmış İsa’nın çarmığa gerilişini betimleyen tabloda havada uçan ve içinde varlıklar olan bir araç var. O zaman uçmak diye bir kavram yok. Kutsal metinlerde de çok bilgi var. İlahiyatçı birçok kişi bunu kabul ediyor. Vatikan gibi çok muhafazakar bir kurum bile UFO’ların varlığını kabul etti. Açıklamaları şöyle: “UFO’lar vardır. Onlar da Tanrı’nın yaratımlarıdır. Bu bizim dinimize ters değildir”. Vatikan’ın kendi içinde gözlemevi var. Bu açıklamayı halkı hazırlamak için yaptılar. Bu durum semavi dinlere ters değil. Tam tersine yaratıcının, Tanrı’nın gücünü ortaya koyuyor. Öbür türlü Tanrı’yı sınırlıyorsunuz. Gece gördüğümüz yıldızlar evrendeki yıldızların katrilyonda biri. Biz bu kadarını görebiliyorsak o zaman öbürlerini niye yarattı? Dolayısıyla tüm bu bilgiler ışığında ‘Kesinlikle ziyaret ediliyoruz, yalnız değiliz.’ diyoruz!

Türkiye’de UFO’ların görülme durumu nasıl?

Türkiye’de son altı ayda (Haziran 2010-Kasım 2010) kurumumuza yapılan ihbar sayısı bin 452. Bu ihbarlardan 368 tanesi dijital fotoğraflarla ve kameralarla belgelenmiş. Belgelenen 368 taneden yüzde 14’ü (52 tanesi) UFO kategorisine giriyor. Diğerleri açıklanabilir doğal olgular. Bir de askeri kanattan gelen haberler var. Ben televizyonda programdayken Korgeneral Erdoğan Karakuş telefonla bağlandı. UFO deneyimini anlattı. On altı dakika bir UFO ile nasıl uçtuklarını, UFO’nun yaptığı manevraları anlattı. Üstelik dört uçak bu olaya şahit olmuş. Yani sekiz kişi eşzamanlı buna tanık. Ayrıca bize 25-30 tane müracaat etmiş üst düzey personel var. Uçuş esnasında gece ya da gündüz yakın temasta bulunmuş insanlar var. Askeri üslerde de çok önemli vakalar oldu. Bu bilgiler doğrultusunda baktığınızda askeriyenin elinde de çok önemli bilgiler var. Ulusal güvenliği de ilgilendirdiği için hava kuvvetleri inceliyor, rapor ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde de Milli İstihbarat’ta da UFO masası var. Dünyanın her ülkesinde bu konuyu araştıran kurumlar var. Fakat eldeki bilgileri halkla paylaşmıyorlar.

UFO dışında görünen varlıklar var mı?

Yakın gözlem raporlarına göre Dünya UFO literatüründe 120 farklı varlık türü tespit edilmiş.

Hangi bölgelerde görülüyor?

Dünyada görüldüğü bölgeleri kategorize ettiğimiz zaman bunlar askeri üslerde, nükleer deneme alanlarında, volkanik bölgelerde manyetik alanın çok güçlü olduğu yerlerde, büyük doğal felaketlerin öncesinde ya da sonrasında, yeraltı kaynaklarının olduğu yerlerde görülüyorlar. Bu da bize şunu gösteriyor. Değişik amaçlarla buraya gelen değişik varlık türleri ve teknolojileri olma ihtimali yüksek. Çünkü araçlarının çeşidine baktığımızda da bazıları bumerang şeklinde bazıları prizma şeklinde. 70-80 değişik araç türü var. Yani farklı sistemlerden, galaksilerden, farklı gezegenlerden geliyorlar.

Siz hiç varlıkları gördünüz mü?

Ben beş tane UFO gözlemi yaptım ve fotoğrafını çektim. Ama bir varlıkla karşılaşmadım. Düşen UFO’lardaki varlıkların fotoğrafları var. Bunların bir kısmı basına sızdı. İnternetten ulaşabilirsiniz. En son Brezilya’da bir enkaz ele geçti. Bu varlıklara otopsi yapıldı. Otopsiye girmiş doktorlar, hemşireler zaman içinde çeşitli itiraflarda bulundu.

Bunlar bize niye görünüyor?

Görünmeden de bu kadar ileri bir teknoloji amaçlarını gerçekleştirebilirler, değil mi? Çünkü insanlığı alıştırıyor, hazırlıyorlar. İsteseler bir anda gelip bütün semayı doldurabilirler. Ama bu müdahale olur. insanoğlunun tekamül sürecine ve evrimine direkt müdahale anlamına gelir. Dünyalıları çok ilkel görüyorlar. Bunu da zaten haberlerde görüyorsunuz. İnsanlar birbirlerini öldürüyor, doğayı yok ediyor. Teknolojiyi yanlış kullanıyoruz. Bizi açık temas yapacak seviyede görmüyorlar. Bizim ırkımız yok etmek ve kontrol etmek üzerine beynini çalıştırıyor. Bize şu anda verecekleri bilgiyi de yok etme için kullanacağız. Bizi gözetliyorlar, denetim altındayız. Genetik yapımızı araştırıyorlar. Toprağı, yer altı kaynaklarını her şeyi inceliyorlar.


YORUMLAR

Bu haberle ilgili hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yazan siz olun

posta.com.tr - Posta Seri İlanlar