Peki bu terör nasıl bitecek!

Trafik ışıklarında zorla cam silen gençler, araç sahibi işadamının kafasını kırıp hastanelik etti. Köprü girişlerindeki satıcılar da halkı canından bezdiriyor

09 Temmuz 2010, Cuma 13:03
A A

İstanbul Gümüşsuyu'ndaki İnönü Caddesi'nde, trafik ışıklarında zorla cam silerek sürücüleri bezdiren grup, izinsiz otomobiline dokunulmasına öfkelenen sürücü Veysi G.’yi dövdü.

Başına darbe alan Veysi G., cep telefonuyla polisten yardım istedi. Yüzü gözü kan içerisinde kalan sürücüye ilk tıbbi müdahaleyi, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibi yaptı. Hastaneye kaldırılan Veysi G.’nin başındaki yaraya dikiş atıldı.

SİLECEK SAPIYLA VURDU

Veysi G. dün saat 17.00 sıralarında Taksim’den Dolmabahçe’ye inerken, İnönü Stadı'nın yakınındaki ışıklarda durdu. Bu sırada yavaşlayan otomobillerin camlarını silerek para isteyen 5 kişilik gruptan biri izin almadan otomobilin ön camını elindeki silecekle temizlemeye başladı. Veysi G.’nin uyarması üzerine gerginlik çıktı. Kimliği henüz belirlenemeyen kişi elindeki sileceğin sapı ile otomobil içindeki Veysi G.’nin kafasına vurdu.

Veysi G. polisten yardım isteyince saldırgan, ikisi kadın 4 arkadaşı ile kaçtı. Polis ekipleri, çevrede uygulama başlattı. Kafasından darbe alan Veysi G., Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir süre gözlem altında tutuldu.

GEÇEN HAFTA YİNE AYNI IŞIKLARDA

Geçen hafta da aynı ışıklarda, eski TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu'nun yeğeni Mengü Kılıçalp ile Rus eşi Swetlana Kılıçalp'in, nikah töreninin ardından para isteyen bir grup çocuğun saldırısına uğradığı iddia edilmişti. Kılıçalp ailesinin iddiasına göre, çocuklar, sopalarla arabaya saldırarak camları kırmıştı. Bu olayın basında yer almasından sonra harekete geçen polis ekipleri de olaya karıştıkları iddia edilen yaşları 13-15 arasında değişen 10 çocuğu gözaltına almıştı.

KÖPRÜ YOLUNDAKİ SATICILAR DA TEHDİT EDİYOR

Öte yandan Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin bulunduğu güzergahlardaki satıcılar da sürücüleri canından bezdirdi. Ellerindeki malzemeleri zorla satmak isteyen bazı gruplar, araç sürücüleriyle tartışıyor.

Trafik polisleri ile Yunus Ekipleri, satıcılara müdahalede yetersiz kalıyor. Sürücüler bazı satıcıların ellerindeki malları açık olan camlardan içeri attıklarını, yere düşürüp kırdıklarını, alınmayınca tartışma çıkardığını ve tehdit edildiklerini söylediler.

Mustafa ÖZDABAK / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;