Pembe yastığından ayrılamıyor

Brezilyalı model Alessandra Ambrosio gittiği yerlerde evinde gibi hissetmek için birkaç eşyasını hep yanında taşıyor, en sevdiği pembe yastığı bunlardan biri

Salı, 31 Ağustos 2010 - 09:42

Pembe yastığından ayrılamıyor

Koton defilesi ve 2011 koleksiyon çekimi için İstanbul’a gelen Brezilyalı model Alessandra Ambrosio’yla Zuma’da yemek için buluşuyoruz. Nişanlısı Jamie Mazur’la birlikte İstanbul’da beş gün kalan model, hem çok sıcakkanlı hem de konuşkan. Brezilya’nın tüm özelliklerini kendinde taşıyor. Pürüzsüz bir cilt, ipek gibi saçlar ve uzun bacaklar. Ve kocaman bir gülümseme.

TATLIYLA ARASI İYİ

İki yaşındaki kızlarıyla, New York ve Los Angeles arasındaki evlerinde mekik dokuyan çift yılın üç ayını da Sao Paolo’da geçiriyor. Ünlü modelin nişanlısı yemek işinde ve dünyanın önemli başkentlerinde restoranlar açmakla meşgul. Alessandra da yemekle arası kötü modellerden değil. Gece boyunca tatlı da dahil tüm yemeklerden tadıyor.

TWITTER MERAKLISI

İstanbul’a bayılmış ve insanların Türkiye’yle ilgili hâlâ çok fazla fikir sahibi olmadıklarını söylüyor. Türklerin çok cana yakın olduğunu, bu anlamda Brezilyalılara benzettiğini de ekliyor. Gece boyunca cep telefonunu elinden bırakmayan Alessandra, twitter meraklısı. Yemek boyunca tweet’lerine devam ediyor bir yandan da bizim twitter adreslerimizi alıyor. Nişanlısı Jamie, tam bir basketbol meraklısı. Dünya basketbol şampiyonası maçlarından haberdar. Hatta kaldıkları otelde de birçok basketbolcuyla karşılaşmışlar. Amerikan takımının maçına hemen bir bilet ayarlanıyor ve Alessandra’nın tüm isteksizliğine rağmen maça gitme kararı alıyorlar. Yemek boyunca elele oturan çift aralık ayında evlenmeyi düşündüklerini de ekliyor. Gece sonunda özel bir tekneyle yanımızdan ayrılan çift bu akşam dönüş yoluna geçiyor.

STiL iKONU KATE LANPHEAR

İstanbul Fashion Week’in en önemli konuklarından biri de 2008’den beri Elle dergisinin ABD edisyonunun stil direktörü Kate Lanphear’dı. Sade ancak trendy stiliyle moda camiasının gözdelerinden olan Lanphear, sonbahar-kış 2010 sezonunda aksesuar markası Eddie Borgo’nun reklam kampanyasının yüzü oldu.

PİLATES VE YOGAYLA FORM TUTUYOR

Brezilyalı model işten kalan zamanında tekneyle Boğaz turu yaptı, helikopterle kuşbakışı İstanbul’u gördü, alışveriş için ise son günü ayırdı. İşi gereği sürekli seyahat eden model uzun uçuşlarda film izlemekten, iki yaşındaki kızının fotoğraflarına bakmaktan hoşlanıyor. Top model bilgisayarını da yanından ayırmıyor. Gittiği yerlerde evinde gibi hissetmek için birkaç eşyasını hep yanında taşıyor, en sevdiği pembe yastığı bunlardan biri. Yastıktaki kokunun onu rahatlattığını söylüyor. Genelde rahat giyinmeyi seviyor. Alessandra Ambrosio formda kalmak için pilates ve yoga yaptığını anlattı. Şu anda filmi de çekilen ‘Eat, Pray, Love’ kitabını okuyor. Alessandra işini çok ciddiye alıyor, çekim yapılacak yerlerin fotoğrafları önceden görmeyi istiyor, hepsini seyahatleri sırasında inceliyor, kendini çekime hazırlıyor. Bu kuralı İstanbul’daki çekimleri de uygulamış. Zaten İstanbul’a da bayıldığını, çok sevdiğini itiraf etti.

Milliyet