'Penaltı noktası çukurdu'

'Penaltı noktası çukurdu'

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor-Antalyaspor maçında penaltı atışının nizami kullanılmadığı iddialarına ilişkin, "Penaltı noktası çukur halinde olduğu için Ivankov, topu penaltı noktasının önüne koymak zorunda kaldı" dedi.

Sağlam, İzmir Gücü Spor Vakfı’nın konuğu olarak katıldığı jüri toplantısından sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursaspor-Antalyaspor maçındaki penaltıyla ilgili olarak Ivankov’la konuştuğunu belirtti.

Ertuğrul Sağlam, şunları kaydetti:
"Penaltı noktasının çukur halinde olduğu görüldü. Sanırım rakip oyunculardan biri bir şey yaptı, yani atışın iyi kullanılmaması için... Ivankov çukur halindeki yere topu dikemedi ve topu penaltı noktasının önüne koymak zorunda kaldı. Yani Ivankov’un kendisine bir avantaj sağlamak istemesinden değil. Ivankov, o kadar penaltı attı, hiç birinde böyle şey yaşanmadı. Sadece penaltı noktasının atışa yapmaya elverişli olmamasından dolayı böyle bir şey oldu."

Durumun medya tarafından büyütüldüğünü savunan Sağlam, "Bu kadar büyütülecek olay değil. Gereksiz yere bir bardak suda fırtına kopartılıyor" dedi.