Penaltıda durmak yok!

Salı, 08 Haziran 2010 - 05:00

FIFA 2010 Dünya Kupası’nın başlamasına sayılı günler kala yeni bir kural açıkladı. Bundan sonra penaltı atışlarında, vuruşu yapacak olan oyuncu gerilirken duraksayamayacak. FIFA kalecileri yanıltan oyuncuların bir iki saniyelik duraksamalarına yasak koydu. Penaltıyı kullanan kişi hiç bekletmeden gelip topa vuracak.

Rekor Chelsea ve Barça’da

Dünya Kupası’na en çok oyuncu veren takım 13 futbolcuyla Chelsea ve Barcelona olurken, bu iki kulübü 11 oyuncuyla Bayern, 10’ar futbolcuyla Panathinaikos ve Liverpool izledi. Real Madrid, Arsenal ve Juventus gibi diğer dünya devleri ise ancak 8 futbolcuda kaldı.

İtalya tarifesi

İtalya Futbol Federasyonu, milli takımın şampiyon olması halinde her oyuncuya 240 bin euro prim vereceğini açıkladı. İkinciliğe 130 bin euro, üçüncülüğe ise 30 bin euro dağıtılacak.

Danimarka sakata geldi!

Arsenal'in gol makinesi Nicklas Bendtner Danimarka’nın Hollanda’ya karşı oynayacağı ilk maça yetişemeyebilir. Haftalardır yan bağlarından şikayetçi olan ve sakatlığı bir türlü geçemeyen Bendtner’in yanı sıra Palermolu Kjar, kaleci Sörensen ve Wolfsburglu Kahlenberg’in durumu da şüpheli.

Kim bu hakem?

Uluslararası maçlarda adını pek duymadığımız Ravshan Irmatow 11 Haziran Cuma günü saat 17.00’deki Güney Afrika-Meksika maçını yönetecek. 32 yaşındaki Özbek hakem 29 hakem içindeki en tecrübesiz ve genç olanı.