Penaltıdan zengin olunur mu?

Manchester United'a 19. şampiyonluğu getiren penaltı golünün atıldığı penaltı noktası açık artırmaya sunuldu

03 Haziran 2011, Cuma 10:18
A A

Kırmızı Şeytanlar bu sezonki şampiyonluklarını Premier Lig’in 37. haftasında Ewood Park’ta Blackburn Rovers’la 1-1 berabere kaldıkları maçta ilan etti.

1-0 geriye düştükleri maçta Manchester United 73. dakikada Wayne Rooney’nin penaltı golüyle beraberliği sağladı ve bu maçta aldıkları bir puan tarihi şampiyonluğu elde etmelerini sağladı.


Asıl hikaye ise bundan sonra başladı. Blackburn Rovers taraftarı Eddie Maxwell, Blackburn Rovers’ın sahası Ewood Park’ın zemin görevlisini zaten zemini yenileyecekleri için ikna etmeyi başardı ve Rooney’nin şampiyonluğu getiren penaltısını kullandığı noktayı sökerek açık artırma sitesi E-Bay’den 0.99 poundluk açılış fiyatıyla satışa sundu.

1 MİLYON STERLİNE ÇIKTI

Koleksiyonculardan en yüksek teklif olarak 200 bin pound bekleyen Maxwell’in satışa sunduğu penaltı noktası için teklifler birkça günde 1 milyon sterline yani 2.6 milyon liraya kadar çıktı.

Ancak site yetkilileri bunların sadece fiyat yükseltmek için önerilen teklifler olduğunu fark etti. Bunun üzerine penaltı noktasının fiyatı iptal edilen tekliflerin ardından 160 bin sterline yani 415 bin Türk Lirası’na indirildi. Açık artırma 8 Haziran tarihinde sona erecek.

Tekliflerin bu kadar yüksek olmasına oldukça şaşıran Maxwell, “Bu yaşananlar beni hayrete düşürdü. Bu penaltı noktasının değerli bir parça olacağını tahmin ediyordum ama bu kadarını da beklemiyordum” dedi.

Maxwell bu açık artırmadan elde edilecek paranın tamamını İngiltere’deki bir amatör takım olan King Edward Guide FC’ye bağışlanacağını açıkladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;