Pencere önü bostanları

Pencere önü bostanları

Yaşamlarımızı daha sağlıklı ve dinç devam ettirmeniz için doğaya dönüş şart! Modern insanın doğadan koparak, ona zarar verdiğini düşündüğümüzde ekolojik dengenin korunması gerektiğini unutmamak gerekiyor. Peki, kış soğuğunda evinizde doğal sebze yetiştirmeyi istemez misiniz? Hem de sadece tohum ekip sulayarak.

Sebze ve meyveleri gerçek tat ve kokusundan mahrum yemekten şikâyet edenlerin imdadına, tüm dünyada bir sağlık akımı olarak yaygınlaşan organik hayata dönüş felsefesi yetişiyor. Bir zamanlar domates domates gibi kokardı, patlıcanın tadı ağzı yakardı, elma bir başka lezzetliydi. 

Son dönemde sıkça duyduğumuz bu yakınmalar, organik hayata geçişle birlikte artık geride kalıyor. Çünkü ilaç kullanılmadan tamamen doğal gübrelerle yetiştirilen, ekolojik dengeyi koruyan ve yenilenebilir enerji ile elde edilen organik ürünler, hızla hayatımızın her alanına giriyor.  Botanika’nın Pencere Önü Bostanları, organik olarak evde sebze yetiştirmenin keyfini yaşatırken, yemek ve salatalara da lezzet katıyor.