Pepe Beşiktaş'la resmi sözleşme imzaladı

Beşiktaş'ın transfer ettiği dünyaca ünlü yıldız Pepe, Vodafone Park'ta resmi sözleşmeye imza attı

05 Temmuz 2017, Çarşamba 14:10
A A
Beşiktaş'ın transfer ettiği dünyaca ünlü yıldız Pepe, Vodafone Park'ta resmi sözleşmeye imza attı.

Beşiktaş, Pepe'ye 2 yıl için toplam 9.5 milyon Euro (38.57 milyon TL) garanti ücret ödeneceğini KAP'a bildirdi.Pepe'nin BJK TV'deki açıklamaları:

Pepe'den Türkçe mesaj: Alemin gözü yaşlı, Pepe artık Beşiktaşlı.

İşte o anlar:

MENAJERİME 'BEN BU KULÜPTE OYNAYACAĞIM' DEDİM


Beşiktaş'ı temsil etmekten dolayı çok muyluyum. Umarım burada Beşiktaş taraftarına mutluluklar yaşatabilirim. Beşiktaş taraftarından ilk mesajlar gelmeye başladığında bir kan bağım oluştu. Bir anda sempatim oluştur. Konfederasyon Kupası'nda karar vermiştim, 'Ben bu kulüpte oynayacağım' demiştim. Daha sonra menajerime Beşiktaş'ta oynamak istediğini söyledim. Dün görüşmeleri sonlandırdık, bizim için uzun bir gündü.
 

TARAFTAR ETKİLİ OLDU


Evet 'Kartal pençesi'ni yapmadan rahatlamadım. Bu süreçte Beşiktaş taraftarının bana ve aileme yolladığı mesajlar karar almamı kolaylaştırdı. Beni çok isteyen kulüpler vardı. İngiltere ve Fransa'dan talepler vardı. Taraftar, bu kararı vermemde çok etkili oldu. Oynadığım tüm takımlarda fizik olarak ve ruh olarak her şeyi verdim. Beşiktaş'ta da bu böyle olacaktır. Gelmeden benimsedim. Burada çalışarak sahada her şeyi vereceğime söz veriyorum. Taraftar takımlarıyla gurur duyacaktır.
 

QUARESMA'DAN FİKİR ALDIM


Quaresma Porto'da bana çok gol attırıyordu. Onunla inanılmaz bir istatistik yakalamıştık. Transfer sürecinde ondan sürekli fikir aldım.  Adriano ile El Clasico'da rakiptik. O zaman rakiptik ama artık aynı takımdayız.
 

PEPE'NİN GERÇEK ADI


 Tam adım Képler Laveran Lima Ferreira. Babam okur yazar bir adamdı İsmini bilim adamları Kepler ile Laveran'dan esinlenerek vermiş. Allah'tan Pepe diye kısaltıldı da ismim rahat ettim
 

YENİ EVİM...


Çok güçlü hissediyorum kendimi. Milli takım formasını birkez daha giyme gururuna ulaştım. Kısa bir tatilden sonra yeniden burada yeni evimde olacağım. Yeni edkiple uyumlu bir çalışma ortamında olacağım.

Real Madrid'de 10 mükemmel sene geçirdim. Şehirde beni çok seviyordu. Kızım da orada okudu. Başkanın ve taraftarın bana gösteridiği ilgi ve sevgi beni buraya çekti. Buradaki hedefimde Real Madrid'deki gibi büyük kupalar kazanmak...
 

TÜRKİYE'DEKİ DERBİLER HAKKINDA


Heralde taraftarlarımız hırsımdan kuşku duymuyorlardır. Büyük maçlarda oynamayı severim. Derbilerde hırsımı fazlasıyla göstereceğim. Beşiktaş'a gelmem çok kolay oldu. Taraftarların bana attığı mesajlar ve Beşiktaş'ın aileme gösterdiği ilgi buraya gelmeme vesile oldu

Geçen sene Ouaresma'yla beraber bazı Beşiktaş maçlarını izlemiştim. Şenol Güneş çok başarılı bir teknik direktör. Quaresma bana anlatmıştı
 

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NİN KAZANMAK HEDEFİMİZ


Barcelona ya da Real Madrid, Şampiyonlar Ligi'nde kim çıkarsa çıksın, kazanmak için çıkarız. Beşiktaş'ın ileride bu kupaları kazanmak için hedefleri var. Başarılı olacağız.  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;