Perinçek'e mahkemede yumruk

Birinci Ergenekon davasında Danıştay baskını sanığı Osman Yıldırım, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i yumruklayınca salondan atıldı

21 Ekim 2010, Perşembe 17:01
A A

Birinci Ergenekon davasının 162. duruşmasında şok bir gelişme yaşandı. Tanık Muharrem Arslan'ın dinlenilmesine ara verildiği sırada tutuklu sanıklar kapıya doğru yöneldi.

Bu sırada duruşma salonuna girmekte olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile Osman Yıldırım kapıda karşı karşıya geldi. Yıldırım, Jandarmaların arasında olmasına rağmen Perinçek'e yumruk attı.

Perinçek yumruğun etkisiyle yere düştü. Bu sırada sanıklar Perinçek'in yanına gelerek yerden kaldırdılar. Perinçek daha sonra yerine oturtuldu.

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün ise olayın ne olduğunu sordu. Sanıklardan Oktay Yıldırım “Doğu Perinçek'e yumruk attı" demesi üzerine Başkan Şengün, “Jandarmaların arasında değil miydi? Nasıl oldu?" dedi.

Şengün, ardından sağlık görevlilerini duruşma salonuna çağırdı. Jandarmalara tutanak tutmalarını söyleyen Başkan Şengün, duruşmaya ara verdi.

"HAFİF TRAVMA"

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrol sonrası düzenlenen raporda Perinçek’in sağ yanağında kızarıklık oluştuğu ve kusma, başağrısı, kulak çınlaması şikayetinin oluştuğu belirtildi.

Raporda ön tanı olarak "hafif travma" konulan Perinçek’in hastaneye sevkinin uygun olacağı belirtildi.

Cem TURSUN/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;