Pervari'de hain saldırı: 6 şehit

Siirt'in Pervari ilçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 6 asker şehit olurken, 11 asker yaralandı. Çatışmada 3 PKK'lı ölü ele geçirildi

Pervari'de hain saldırı: 6 şehit

Siirt'in Pervari içesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristlerce saldırı düzenlendi. Dün akşam saat 18.00 sularında çeşitli noktalardan roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda açılan ilk ateşinde 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Karakolda bulunan askerlerin anında karşılık verip, yoğun ateş altına aldığı teröristler köy içine kaçtı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için peşinden giden askerlerle PKK'lılar arasında köy içinde de çatışma devam etti.

Valilikten yeni yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada şehit sayısının 6, yaralı sayısının 11 olduğu belirtidi. Bölgede operasyonların aralıksız sürdürüldüğü kaydedildi. Yaralıların tedavisinin sürdürüldüğü belirtildi.

Siirt Valiliğinin daha önceki açıklamasında 5 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 7 güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirilmişti.

KÖY YOLUNA MAYINLI TUZAKLI

PKK'lıların jandarma karakoluna saldırdığı Belenoluk Köyü'ne karayoluyla takviye askerlerin gelmesine önlemek için köy yoluna çok sayıda mayınlı tuzaklar kurduğu tespit edildi.

Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar gönderildi. Teröristlerin gelen helikopterlere de ateş ettiği öğrenildi. Bu nedenle helikopterlerin inişte güçlük yaşadığı bildirildi. Kobra helikopterlerin de PKK'lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına aldı ve bombaladı.

Saldırıda yaralanan askerler helikopterlerle Van ve Şırnak'taki hastanelere nakledildi. Bölgedeki hastanelerde gelecek yaralılar için hazırlıklar yapıldı. Hastanelerdeki bütün izinler iptal edildi ve doktorlar gelecek yaralılar için hazır bekletildi.

DİYARBAKIR'DA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE SALDIRI

Öte yandan Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PKK'lı teröristler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırıda 2 polis memuru yaralandı.

PKK'lılar bugün saat 21.25 sıralarında Hani İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü'ne önce rokatar atıp, ardından uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıda ilk bilgilere göre 2 polis memuru hafif yaralandı.

DHA