PFDK ceza yağdırdı

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'a para cezası verdi

08 Ekim 2009, Perşembe 20:08
A A

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş’a, Turkcell Süper Lig’deki Denizlispor maçında taraftarının kötü ve çirkin tezahüratı nedeniyle 40 bin TL para cezası verdi.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 bin, stada biletsiz seyirci alınması nedeniyle 25 bin ve statta itfaiye bulundurulmaması nedeniyle 5 bin TL olmak üzere Beşikta’a 40 bin TL daha ceza uyguladı. Böylece Beşiktaş, toplam 80 bin TL para cezası almış oldu.

Bu arada, Fenerbahçe Kulübü’ne, Gençlerbirliği maçında taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 40 bin TL; Eskişehirspor’a, Kayserispor maçında aynı nedenle 40 bin TL ve stada biletsiz seyirci alındığı için 10 bin TL olmak üzere toplam 50 bin TL; Ankaragücü’ne, Galatasaray maçında saha olayları nedeniyle 40 bin, kötü ve çirkin tezahürat için 40 bin TL olmak üzere toplam 80 bin TL para cezası uygulandı.

Aynı maçta Galatasaray da taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 15 bin TL para cezası aldı.

Bu arada, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal’a, Kayserispor maçının hakemine yönelik hakareti nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 20 bin TL para cezası; yönetici Ayhan Can’a da maçın hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;