PFDK'dan Fenerbahçe'ye kötü haber!

Fenerbahçe, Galatasaray maçında yaşanan kötü ve çirkin tezahürat olayları nedeniyle PFDK'dan aynı sezonda 3. kez ceza aldı. Sarı lacivertliler bir kez daha benzer cezayı alırsa sahasında oynayacağı 1 maçı seyircisiz oynayacak

14 Kasım 2013, Perşembe 19:00
A A

Ligde aldığı başarılı sonuçlarla zirvede adeta yalnız kalan Fenerbahçe'nin korktuğu başına geldi.

PFDK toplantısından sarı lacivertlilere kötü haber çıktı.

Sarı lacivertli derbi karşılaşmasında taraftarların çirkin ve kötü tezahüratından dolayı TFF Hukuk müşavirliği tarafından PFDK'ya sevkedilmişti. PFDK bugünkü toplantısında bu sevki yerinde bularak Fenerbahçe'nin aynı sezon içerisinde üçüncü kez aynı ihlalin gerçekleşmesinden dolayı Fenerbahçe kulübüne 150 bin TL para cezası kesti.

TFF, disiplin talimatının 52. maddesine göre Fenerbahçe'ye bundan sonraki ilk çirkin ve kötü tezahürat ihlalinde çıkacak fatura seyircisiz oynama cezası olacak.

Henüz sezonun üçte birlik bölümü tamamlanmasına karşılık Fenerbahçe'nin taraftar eylemlerinden dolayı kalan maçlarında seyircisiz oynama tehlikesiyle karşı karşıya kalması sarı lacivertli camiada keyifleri kaçırdı.

İşte PFDK'nın o açıklaması:

"FENERBAHÇE A.Ş. hakkında, 10.11.2013 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan ihlalin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;