Piyango milyoneri sayısı artıyor

Yılbaşı özel çekiliş biletleri, 29 Kasım'da satışa sunuluyor. Tam 30 liradan, yarım 15 liradan, çeyrek biletse 7.5 liradan satılacak. Büyük ikramiyenin 30 milyon lira olduğu çekilişte bir adet 5 milyon, beş adet de 1'er milyon lira dağıtılacak

11 Kasım 2009, Çarşamba 05:00
A A

BEŞ ADET 1 MİLYON LİRA

Milli Piyango İdaresi’nin (MPİ) yılbaşı özel çekilişinde milyoner sayısı artıyor. Büyük ikramiyenin 30 milyon lira olarak belirlendiği özel çekilişte bir adet 5 milyon, beş adet de 1’er milyon lira dağıtılacak. Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer’in verdiği bilgiye göre, Merkez Bankası banknot matbaasında bastırılan yılbaşı özel çekiliş biletlerinde ilk parti, illere gönderilmeye başlanıyor.

TAM BİLET 30 LİRAYA SATILACAK

31 Aralık 2009 yılbaşı özel çekiliş biletleri, 29 Kasım Pazar gününden itibaren satışa sunulacak. Yılbaşı çekilişinde tam bilet 30 liradan, yarım bilet 15 liradan, çeyrek bilet ise 7.5 liradan satılacak. 2007 ve 2008 yılbaşı özel çekilişlerinde büyük ikramiyeyi 25 milyon lira olarak belirleyen talih kuşu, bu yılbaşında ise büyük ikramiye olarak 30 milyon lira verecek.

İKİNCİ BÜYÜK 5 MİLYON LİRA

Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi geçen yıl olduğu gibi 5 milyon lira olacak. Çekilişin üçüncü büyük ikramiyesi olan 1 milyon lirada ikramiye sayısı arttı. 2008’de bir adet olan 1 milyon liralık büyük ikramiye, bu yıl 5’e yükseltildi. Talih kuşu, bu yılbaşında beş adet birer milyon lira dağıtacak. 500 bin liralık ikramiye adedi de birden beşe çıkarıldı.

TESELLİ İKRAMİYESİ ARTTI 

Milli Piyango’nun, milyonluk ikramiyeleri artırmasıyla birlikte ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi, en fazla da 13 kişi yeni yıla milyoner olarak girebilecek. 30 milyon liralık büyük ikramiyeyi kılpayı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 30 bin lira ödenecek. İkramiyenin tam bilete çıkması halinde bu, tarihin en büyük ikramiyesi olacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;