PKK Pervari ilçe merkezine saldırdı: 9 yaralı

Siirt'in Pervari İlçe merkezinde bulunan asker ve polis noktalarına, PKK'lı teröristler tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi

17 Temmuz 2010, Cumartesi 00:03
A A

Bugün saat 21.15 sularında başlayan ve halen devam eden çatışmada şimdiye kadar 9 güvenlik görevlisi yaralandı. Yaralıların getirildiği Siirt Devlet Hastanesi’nde kırmızı alarm verildi.

Pervari İlçesi'nde akşam saat 21.15 sularında, teröristlerin roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla asker ve polis noktalarına saldırması ve güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle başlayan çatışma halen sürüyor.

Yan yana olan İlçe Jandarma Komutanlığı ile Emniyet müdürlüğü binasının yoğunluklu hedef alınıdığı çatışmadaki ilk ateşle birlikte şimdiye kadar, 2 özel hareket timi, 4 normal polis ve 3 asker olmak üzere toplam 9 güvenlik görevlisi yaralandı.

Yaralılar, Sikorsky helikopterle Siirt'teki Asker ve Devlet Hastanesine taşınıyor. Yaralı sayısının fazla olması üzerine Devlet Hastanesi'nde kırmızı alarm verildi. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan şiddetli çatışma nedeniyle Pervari ilçesinin güneydoğusundaki Herekol Dağı ile Kuzeybatısında bulunan Besta bölgesindeki ormanlık alanda büyük bir yangın da çıktı.

Skorsky helikopterlerle Pervari İlçesi'ne sürekli olarak takviye birlik ve mühhimat sevkiyatı yapılıyor. Güvenlik güçleri ile teröristler arasındaki şiddetli çatışma şu saatlerde halen devam ediyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;