PKK/PYD sempatizanları Londra'da tren istasyonu işgal etti

Türkiye karşıtı sloganlar atan terör örgütü PKK/PYD sempatizanları İngiltere'nin başkenti Londra'da tren istasyonlarını işgal etti. Manchester'daki tren istasyonunda taşkınlık çıkaran ve İngiliz polisiyle defalarca karşı karşıyla gelen terör örgütü yandaşları Türkiye ve Zeytin Dalı Harekatı'nı hedef alan dövizler taşıdı.
 

12 Mart 2018, Pazartesi 09:47
A A
Türkiye karşıtı sloganlar atarak ellerinde terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini taşıyan PYD/PKK sempatizanları, Londra ve Manchester'da hayatın saatlerce felç olmasına neden oldu.

Taşkınlık çıkararak İngiliz polisiyle defalarca karşı karşıya gelen sempatizanlar, Londra'da King's Cross ve Manchester'da Piccadilly tren istasyonlarını işgal etti. PYD/PKK sempatizanları, ellerinde terör örgütünü simgeleyen bayraklarla Türkiye ve Zeytin Dalı Harekatı'nı hedef alan dövizler taşıdı.Güvenlik güçlerinin uyarılarını dikkate almayan terör örgütü yandaşları, çocuklarıyla seyahat eden ailelerin korkarak bölgeden uzaklaşmasına neden oldu. Tren istasyonlarının işgali nedeniyle trafik ve toplu taşıma saatlerce aksamalı gerçekleşti. Manchester'da Piccadilly tren istasyonu, yaklaşık 3 saat kapatıldıktan sonra yerel saatle 16.00'da yeniden hizmete açıldı.

İngiliz ulaştırma polisi Mark Cleland, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Öğleden sonraki vakaya karışanlar ağır incelemeye, gözaltı ve yargılamaya tabii olacaklar" ifadesini kullandı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;