'PKK'lılar bile daha şerefli'

SP Genel Başkan Yardımcısı Korkutata: PKK'lılar bile iftarımızı basanlardan daha şerefli

'PKK'lılar bile daha şerefli'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve eski Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata , SP’nin İstanbul’daki iftarını Kuran okunduğu sırada basarak dağıtan grubu hedef alarak, “PKK’lılar bile bunlardan şerefli” dedi.

Hürriyet gazetesinde yayımlanan habere göre Korkutata, SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un Necmettin Erbakan ile salı gecesi yaptığı 4 saatlik görüşmede şunları söyledi: “O iftar yemeğinde genel başkanımızın eşi yanındaydı. Yemekte İslam ülkelerinden diplomatların yanı sıra dışarıdan da birçok misafirim vardı. Ramazan, iftar sofrası ve birileri ortaya çıkıp tam da Kuran okunurken bunları yapıyor. PKK bile bunlardan yüz defa, bin defa daha şerefli. Çünkü Kuran okunurken PKK’nın bile bir şey yaptığı görülmemiştir. Ben bölgenin çocuğuyum, PKK’lı bile birini eğer öldürecekse, önce ceketini serip namazını kıldırıyor, sonra götürüp öldürüyor. Ama sen hem ‘Müslümanım’ diyeceksin, sonra da iftar sofrasında hem de Kuran okunurken, herkesin lanetlediği bir örgütün bile yapmadığını yapacaksın. Bunun insanlıkla da İslamla da alakası yok.”

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

Erbakan, saldırgan grubun kendisiyle ilintilendiren değerlendirmelere, “Ben sizin 40 yıllık hocanızım, bunların arkasında olduğumu nasıl düşünebilirsiniz?” diye yanıt verdi. Erbakan, Korkutata’nın, “Hocam, ama bunlar sizin adınıza hücum ediyorlar” sözlerine de, “Bunları tasvip etmek mümkün değil. Benimle alakalarının olmadığını da açıkladım zaten” dedi. Kurtulmuş da, “Bu bize olduğu kadar en çok da size zarar veriyor. İki satırlık açıklama kafi değil, daha net açıklama yapmanızı, bunları telin etmenizi bekliyoruz” dedi.

Erbakan’ın hukukçu kurmayı Mustafa Kamalak’ın, itaat kültüründen söz etmesi de tartışma yarattı. Kamalak, Erbakan’ı işaret ederek, “Herkesin itaat etmesi gerektiğini” söylemesi üzerine Korkutata, “Haksızlığı itaat eden şeytandır” tepkisini verdi.

(Hürriyet)