PKK'lıların cesetleri teslim ediliyor

a
a
Pazartesi, 05 Temmuz 2010 - 16:28


PKK'lıların cesetleri teslim ediliyor

Siirtin Pervari İlçesi’ne bağlı Doğanköy yakınlarında konuşlu Komando Taburu’nun koruma üs bölgesine düzenlenen 1 üsteğmen, 1 uzman çavuş ve 3 köy korucusunun şehit olduğu saldırıda öldürülen 12 PKK’lı’dan 10’unun cesedi ailelerine teslim ediliyor.

Pervari Doğanköy’ün yakınında konuşlu Komando Taburu’nun, Sarıyaprak Köyü yakınlarındaki koruma üs bölgesine 1 Temmuz gecesi kalabalık PKK’lı grubu roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıda Üsteğmen Mustafa Mustafa Çuhadar, Uzman Çavuş Yunus Berber ile geçici köy korucuları Şevket Babat, Halit Bulut ve Mehmet Kaplan şehit olurken, 12 PKK’lı da öldürüldü.

Güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 12 PKK’lıdan 10'unun b.ulunan cesetleri, otopsi ve kimlik tespiti yapılmak için Siirt Kadın ve Doğum Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada kimlikleri tespit edilen 3’ü kadın 10 PKK’lının isimleri şöyle:

-1979 Şırnak doğumlu ‘Kahraman Erdal’ kod adlı Abdurrahman Bozdağ
-1984 Şırnak doğumlu ‘Havin Çirav’ kad adlı Nefise Işık
-1985 Şırnak doğumlu ‘Silav Serkeftin’ kad adlı Gurbet Gökal
-1986 Şırnak doğumlu ‘Herekol Silopi’ kod adlı Halis Kudayi
-1982 Van Muradiye doğumlu ‘Azad Van’ kod adlı Halil Kaya
-1986 Van Çaldıran doğumlu ‘Şahin Cilo’ kod adlı Hasan Caferi Haydaranlu
-1986 Şanlıurfa doğumlu ‘Kemal Urga’ kod adlı Yasin Özmen
-1979 Tunceli Mazgirt doğumlu ‘Hebun Azad’ kod adlı Eylem Demirpençe
-1987 İran Urmiye doğumlu ‘Ali Çiçek’ kod adlı Afşar Reşadedüz
-1986 İran Hoy doğumlu ‘Perviz Emini’ kad adlı Mahsum Gabar

HASTANE ÇEVRESİNDE YOĞUN ÖNLEM

Şırnak ve Şanlıurfa’dan bugün Siirt’e gelen PKK’lıların yakınları cenazeleri almak için Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Yetkililer, kimlikleri belirlenen PKK’lıların cesetlerinin bugün ailelerine teslim edileceğini belirtti. Cenazelerin teslim edilmesi işlemleri sürerken, polis de hastane çevresinde sıkı güvenlik önlemi aldı.


Turan KOYUNCU/DHA