PKK'nın katırları müdürü yedi!

Sınır kaçakçılığı için Muğla'dan Güneydoğu'ya götürülen ve PKK'nın da karakol baskınlarında kullandığı katırlar, Muğla İl Tarım Müdürü Hadi Kayhan'ı koltuğundan etti

PKK'nın katırları müdürü yedi!

İHBAR MEKTUBU GELDİ

Gazeteport’un haberine göre Muğla’daki ‘katır skandalı’ Muğla Tarım İl Müdürlüğü’ne geçen yıl ulaşan bir ihbar mektubu ile açığa çıktı. Mektupta, Muğla’nın köylerinden toplanan katırların sahte evrak düzenlenerek Van’a gönderildiği belirtildi. Mektupta, terör örgütü PKK’ya yapılan yardımlar da anlatıldı. Tarım Bakanı Mehdi Eker olaya el koyarak soruşturma başlattı. Muğla ve ilçelerinden Güneydoğu’ya katır gönderen kişiler ile sahte evrak düzenleyen Tarım Müdürlüğü görevlileri saptanarak haklarında dava açıldı.

KATIR BAŞINA PKK’YA RÜŞVET

Soruşturma kapsamında Muğla Tarım İl Müdürü Hadi Kayhan da görevinden alındı. Batı bölgelerinden toplanan katırlar, Güneydoğu’da sınır kaçakçılığında kullanılıyor. Özellikle İran’dan ucuza alınan akaryakıt, katırların sırtında sınır köylerine getiriliyor. Buradan da Van kent merkezine götürülerek satılıyor. Katırların kaçakçılıkta kullanılması geçen yıl DHA tarafından görüntülenmişti. PKK’lı teröristler, katır başına kaçakçılardan para alıyor. Ayrıca katırları, sınır karakollarına düzenledikleri baskınlarda kullanıyor.