'PKK'yla uzlaşıldı' iddiasına yanıt

'PKK'yla uzlaşıldı' iddiasına yanıt

AK Partisi’nden yapılan yazılı bir açıklamada, PKK’nın ateşkes ilan etmesinden sonra gündemde yer alan, “AKP, PKK’yla uzlaştı” içerikli haberler yalanlandı ve söz konusu haberlerin, halkoylaması sürecini olumsuz etkilemeye ve vatandaşların ‘kafasını karıştırmaya’ yönelik spekülasyonlardan ibaret olduğu iddia edildi:

“Son günlerde bazı basın yayın organlarında, PKK kaynaklarına dayalı olarak, Abdullah Öcalan'la, PKK ile uzlaşıldığı, anlaşıldığı yönünde haber ve yorumlar yer almaktadır.

KARAYILAN NE İDDİA ETMİŞTİ?

Tüm halkımız şunu çok iyi bilmelidir ki, AK PARTi'nin ve AK PARTi hükümetinin illegal bir örgütle masaya oturması, müzakere yapması söz konusu değildir ve olamaz. Bu konu ile ilgili tüm söylenenler ve yazılıp çizilenler, halkoylaması sürecini olumsuz etkilemeye ve vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya yönelik spekülasyonlardan ibarettir.

Halkımızın, bazı muhalefet partilerinin ve onların uzantısı olan medya organlarının AK PARTi'ye yönelik bu hasmane tutumunu açıklamalarımız çerçevesinde değerlendireceğinden şüphemiz yoktur.”

(ANKARA / DHA)