Play-off önerisi kabul görmedi

İngiltere'de Şampiyonlar Ligi'ne gidecek 4. takımın play-off sistemiyle belli olması önerisi reddedildi

Play-off önerisi kabul görmedi

Premier Lig’de yer alan 20 kulübün başkanının katıldığı toplantıda, ligde şu anda ilk 3 sırada yer alan Chelsea, Manchester United ve Arsenal’in yanı sıra Liverpool’un söz konusu öneriye hemen karşı çıktıkları belirtildi. Bu takımlar, son 4 sezondur ligi ilk 4 sırada tamamlıyor.

Premier Lig yönetimine verilen öneriye teknik adamlardan da farklı tepkiler geldi. Liverpool Menajeri Rafael Benitez, teklife tamamen karşı çıkarken, Aston Villa Menajeri Martin O’Neill ise "İlginç bir teklif, bu yöntem denenebilir" yorumunu yaptı.

14 TAKIMIN DESTEĞİ GEREKİYOR

Ligle ilgili herhangi bir değişikliğin kabul edilebilmesi için 20 kulüpten en az 14’ünün destek vermesi gerekiyor. Premier Lig Yönetim Kurulu Başkanı Richard Scudamore, yaptığı açıklamada, önerinin kabul edilmesi için yeterli desteğin olmadığını söyledi.

Öneriyle ilgili çok sayıda veri ve detay üzerinde tartıştıklarını belirten Scudamore, "Fakat bu teklifi ileri bir aşamaya taşımak için yeterli destek olmadı, dolayısıyla öneriyi artık tartışmayacağız" dedi.

Hollanda, Şampiyonlar Ligi’ne göndereceği ikinci takımı play-off mücadeleleriyle belirleme yöntemini 3 sezon denemiş ve bundan 2008 yılında vazgeçmişti.