Polat ateş püskürdü

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Slovak futbolcu Miroslav Stoch transferinde Fenerbahçe'nin centilmenlik anlaşmasına aykırı davrandığını ve misilleme yapacaklarını söyledi

11 Haziran 2010, Cuma 09:38
A A

Adnan Polat, Lig Tv’de katıldığı programda, Stoch için epey zamandır uğraş verdiklerini belirterek, "Üzgün, kırgın ya da kızgın değilim. Prensip olarak biz rakiplerimizin yurt dışı hatta yurt içi transferleriyle hiç ilgilenmedik.

İşlerini bozmamak için biz bu işlere hep uzak durduk. Ama Stoch ile ilgili Fenerbahçe’nin dün akşam Chelsea ile görüştüğünü biliyorduk. Anlaşmışlar, hayırlı olsun.

Biz bu transferde tıkanmadık. Kendi dengelerimiz var, maliyetlerimiz var. UEFA’nın 2012 kriterlerini düşünerek, bütçe prensiplerine uyma kararı aldık.

Ne olursa olsun biz transferi yapalım, diye bir düşüncemiz yok. Fenerbahçe Kulübü büyük bir zafer kazanmış gibi teklifleri ikiye katlayarak futbolcuyu aldı, olabilir. Bundan sonra demek ki rakiplerimizle ilgili düşünceleri gözden geçirip, tavrımızı ona göre belirleyeceğiz" diye konuştu.

MİSİLLEME TEHDİDİ

Büyük kulüplerle aralarında yazılı olmayan prensiplerin olduğunu belirten Polat, şunları kaydetti: "Özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın talip olduğu futbolcuların fiyatını yükseltmenin Türk futbolcu açısından da çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum.

Onun için biz prensip olarak girmiyorduk. Ama demek ki bizim ortaya koyduğumuz bu centilmenlik yaklaşımı, kimsenin umurunda değil. Bundan sonra bu kurala uymayacağımızı söyleyebilirim. Zamanı gelince bizim de yapacağız şeyler olacaktır."

"ARDA ÇOK GİTMEK İSTİYORUM DERSE..."

Adnan Polat, kadrolarında bulunan her futbolcunun satılabileceğini belirterek, "Arda için bunu söylemiyorum, onu bir kenara koyuyorum. Avrupa’da kupa kaldırmadan bir yere gidemez. Ama eğer ’Ben, çok gitmek istiyorum’ derse onun bu isteğini kırmam. Kimsenin ayağına zincir vuramam" dedi.

KEWELL'LA ARADAKİ BAĞLAR TAMAMEN KOPMADI

Adnan Polat, geçtiğimiz günlerde başkan yardımcısı Haldun Üstünel’in yollarını ayırdıklarını ifade ettiği Harry Kewell ile bağlarının tamamen kopmadığını kaydederek, "Her şey mümkün.

Kewell tanıdığım en üst düzeydeki profesyonel. Gençlerin onu örnek alması lazım. Keşke herkes onun gibi profesyonel anlayışa sahip olsa. Lider bir futbolcu.

Diğer futbolcular da onu çok seviyor. Ama sakatlık ve hastalığıyla ilgili problemler var. ’Dünya Kupası’nda beni izleyin ne karar verirseniz ben ona saygı duyarım’ dedi. Biz de onu izliyoruz" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;