Polat: Elano gidebilir

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, OFK Belgrad takımı ile 2-2 berabere kalmalarının kendisi için hayal kırıklığı olduğunu söyledi

30 Temmuz 2010, Cuma 18:24
A A

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) heyetinin, Mecidiyeköy’deki kulüp binasında kendisine yaptığı ziyaretten sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Polat, "OFK Belgrad maçından hayal kırıklığı olan bir netice ile çıktık. Oraya daha rahat imkanlarla gitmek istiyorduk. İlk yarı iyi oynadığımızı düşünüyorum. Takımımız ikinci yarı 2-0’ı bulmasına rağmen skoru muhafaza edemedi. Ama biz bu turu geçeceğiz" dedi.

"ORTA SAHAYA TRANSFER İHTİYACI VAR"

Adnan Polat, TSYD heyeti ile yaptığı sohbet sırasında ise takımlarında orta sahaya transfer ihtiyacı olduğunu belirterek, "Hocanın istediği oyun düzeni 4-2-3-1.

İkilinin bir tanesi Cana, orada bir de hem defansif özellikleri olan hem de top kullanan biri lazım. Üçlünün ortasında da Elano’nun kalmasına ya da gitmesine bağlı olarak bir 10 numara lazım" dedi.

OFK Belgrad ile deplasmanda yapacakları karşılaşmadan erken gol bulmaları gerektiğini anlatan Polat, sakatlığı bulunan forvetleri Baros’un da bu karşılaşmaya yetişeceğini bildirdi.

Dünkü OFK Belgrad maçında iki gol yiyen kalecileri Aykut’un yan toplarda zayıf kaldığını kaydeden Polat, teknik direktörleri Frank Rijkaard’ı ilk defa maçtan sonraki basın toplantısında çok sinirli gördüğünü anlattı.

"ELANO'NUN GİTMESİ İÇİN GÖRÜŞMELER YAPILIYOR"

Brezilyalı futbolcuları Elano’nun takımdan gidebileceğini ifade eden Polat, bu konuda görüşmeler yaptıklarını da dile getirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;