Polis 3 beyaz numarasını yemedi

İstanbul'da bir eve düzenlenen operasyonda mutfak dolabında şeker ve tuzun bulunduğu 3. raftaki beyazın eroin olduğu ortaya çıktı

Polis 3 beyaz numarasını yemedi

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri, 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Kumkapı, Güngören ve Esenler'de tespit ettiği adreslere operasyon düzenledi. Baskınlarda Vedat Ö., Canan Ö., Tarık Ö., Mehmet Ç., Naci N., ve Mehmet Ş. gözaltına alındı.

Bu kişilerden Vedat Ö., ve Canan Ö.'nün eşi olduğu belirtildi. İkilinin Esenler'de yaşadığı evde yapılan aramada 150 gram kokain bulundu. Canan Ö.'nün kokaini, bulunmaması için dolap içinde şeker ve tuzun bulunduğu rafta sakladığı ifade edildi. Soruşturma kapsamında diğer evlerde ve arabada yapılan aramalarda ise 150 gram daha kokain, 6 bin 700 dolar ve 2 bin TL ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulama sonunda Canan Ö., dışındaki zanlıların sokak satıcısı olduğu öğrenildi. Canan Ö.'nün de kocasının kendisine verdiği kokaini sakladığı öne sürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 1'i kadın 6 zanlı adliyeye sevk edildi.

Elvan EZBER/DHA