Polis 'Allah Allah' deyip kovaladı

Hakkari'deki PKK gösterilerinde grubu dağıtmak isteyen polis 'Allah Allah' sesleriyle müdahale etti

01 Aralık 2009, Salı 16:21
A A

Hakkari'de PKK'nın kuruluşu ve Abdullah Öcalan'ın cezaevi şartlarının iyileştirilmesini bahane eden terör örgütü yandaşları Hakkari'de de olay çıkardı. Polis kendisine taş atan göstericileri gaz bombaları ve "Allah Allah" sesleri ile dağıtmaya çalıştı.

BARİKAT KURUP ATEŞ YAKTILAR

Türkiye'nin çeşitli illerinde 5 gündür PKK terör örgütünün kuruluşu ve terörist başı Öcalan'ın cezaevi koşullarının iyileştirilmesi için yapılan gösteriler Hakkari'de de sürüyor. Bugün saat 14.00 sıralarında Hakkari'nin Bağlar, Keklikpınar, Dağgöl ve Medrese mahallelerinde toplanan 50 şer kişilik terör örgütü yandaşları yollara barikat kurup ateş yaktı. 

TAŞLA KARŞILIK VERDİLER

PKK terör örgütü ve elebaşı Öcalan lehine slogan atan göstericilere polis dağılmaları yönünde uyarı yaptı. Uyarılara taşla karşılık veren göstericilere polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polisle göstericiler arasında yaşanan kovalamacada polisler "Allah, Allah" diye bağırarak göstericileri dağıtmaya çalıştı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı Hakkari'de olaylar mahalle aralarında sürüyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;