Polis, göstericilere bayrak açtı

Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etmek isteyenler Silopi'de gösteri yaptı. Bir polis, göstericilere doğru Türk Bayrağı açtı

26 Haziran 2011, Pazar 11:08
A A

YSK’nın Hatip Dicle’nin milletvekilliğini düşürmesinden sonra Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün akşam saatlerinde protesto gösterileri yapıldı. İlçenin Cudi ve Nuh mahalelerinde bir araya gelen yüzlerce kişi izinsiz gösteri yapmak isteyince polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Polisin gaz bombaları ve basınçlı su sıktığı gruplar, havai fişekler, molotof kokteyli ve taşlarla karşılık verdi. Çevik Kuvvet ekiplerinin attığı gaz bombalarından mahale sakinleri de etkilendi.

İlçede geç geç saatlere kadar süren olaylar sırasında ’Akrep’ adı verilen bir polis panzerinin kapısını açan sivil kıyafetli bir polis memuru açtığı Türk bayrağını göstericilere doğru salladı.

Adobe Flash Player Yükle

Daha sonra panzerden inen maskeli polis memuru Türk bayrağını bu kez göstericilere doğru iki eliyle açtıktan sonra üzerlerine gaz bombası attı.

Bunun üzerine göstericiler de yeşil, sarı, kırmızı renklerden oluşan flamalar açtıktan sonra atılan gaz bombalarının boş kovanlarıyla yere "Apo" diye yazıp örgüt lehine sloganlar attı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;