Polis gözetiminde cenazeye katıldı, iki oğlunu böyle toprağa verdi

Samsun'un Çarşamba ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada yaşamını yitiren iki kardeşin cenazesi toprağa verildi. Ölen kardeşlerin gözaltındaki babası da polis gözetiminde cenazeye katıldı

24 Temmuz 2017, Pazartesi 17:31
A A
Samsun'un Çarşamba ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada ölen iki kardeşin cenazesi toprağa verildi.

Terme Caddesi'nde aralarında husumet bulunan iki grup arasında yol verme nedeniyle çıkan kavgada ölen Göktuğbey ve kardeşi Alptuğbey Tekcan'ın cenazeleri, Çarşamba Devlet Hastanesi morgundan alınarak Rıdvan Bey Camisi'ne getirildi.AYAKTA DURMAKTA ZORLANDI


İki kardeşin cenazesi öğle vakti kılınan namazın ardından Göğceli Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Güvenlik güçlerine teslim olan olayın şüphelilerinden Tekcan kardeşlerin babası Turan Tekcan da polis nezaretinde cenaze namazına katıldı.Ayakta durmakta güçlük çeken baba Tekcan, cenaze namazına kadar tabutların yanına getirilen sandalyede oturdu. Olayda ölen Murat Aşar'ın cenazesinin ise ikindi vakti kılınacak namazın ardından Göğceli Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.


Göktuğbey Tekcan ve Alptuğbey Tekcan
 

OLAY


Olay Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde dün gece saatlerinde meydana geldi. Otomobil park etme konusunda 2 grup arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar birbirlerine tabancayla ateş etti.


Murat Aşar

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayda 46 yaşındaki Murat Aşar, 20 yaşındaki Alptuğbey Tekcan ve kardeşi 18 yaşındaki Göktuğbey Tekcan öldü, 26 yaşındaki Mustafa Salih Semercioğlu ise, ağır yaralandı. 


YAPTIKLARI SON PAYLAŞIM


Silahlı çatışmada hayatını kaybeden Alptuğbey Tekcan ve Göktuğbey Tekcan'ın bir hafta önce sosyal medya hesaplarından, "Ağabeyim benim derddaşım, en iyi arkadaşım, gardaşım birlikte can cana, kan kana yürüyeceğiz her yolda. Rabbim birliğimizi bozmasın gücüm, kudretim ağabeyim" yazdıkları görüldü. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;