Polis intihara kalkışan kişiden yolu açmak için izin istedi

Gaziantep’te, bunalıma girdiği öne sürülen Mehmet K. (43), kullanılmayan 8 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Polis, bulvardan geçen araçların üzerine çatıdaki kiremitleri atan Mehmet K.’yı telefonla arayıp, hasta olduğunu söyleyerek, yolu trafiğe açmak için izin istedi. Mehmet K., psikoloğun bir saatlik çabasıyla ikna edilerek, eyleminden vazgeçirildi

19 Ocak 2018, Cuma 21:09
A A

Bunalıma girdiği belirtilen Mehmet K., şu anda kullanılmayan vergi dairesinin 8 katlı eski binasının çatısına çıkarak intihar edeceğini söyledi. 

?Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevrede güvenlik önlemi alan polisin çağırdığı psikolog, Mehmet K. ile telefonla irtibat kurup, konuşmaya başladı.

KİREMİT ATMAYA BAŞLADI

KİREMİT ATMAYA BAŞLADI

Bu sırada Mehmet K., çatıdaki kiremitleri aşağıya atınca çevredekiler panik yaşadı, polis yolu trafiğe kapattı. 

Polisler, telefonla görüştükleri Mehmet K.’ya sıkışan trafikte hasta olduğunu söyleyip yolu açmak için izin istedi.Bir polis memurunun konuştuğu Mehmet K., "Mehmet bey, ben senden bir şey rica edeyim. Trafikte hastalar var. Müsaade edersen 3- 4 dakika hastalar geçsin" dedi. Mehmet K.’nın da telefonda izin vermesiyle yol yeniden açıldı. 

1 SAATİN SONUNDA İKNA EDİLDİ

1 SAATİN SONUNDA İKNA EDİLDİ

Ekiplerin uzun uğraşlarıyla 1 saatin sonunda ikna edilen Mehmet K., indirilip sağlık kontrolü için hastaneye, ardından ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.