'Polis kontör istemez'

'Polis kontör istemez'

09 Ekim 2009, Cuma 15:56
A A

Sivas'ta son günlerde yeniden artış gösteren cep telefonu kontör dolandırıcılığına karşı caddelere yeniden 'Polis kontör istemez' pankartları asıldı. Aynı bölgede, cami haftası nedeni ile bir derneğin "Cemaatsiz cami yetimdir' yazılı pankartı da dikkat çekti.

      Vatandaşlara kendilerini polis olarak tanıtıp, kontör göndermelerini isteyerek dolandıran kişilere karşı harekete geçen Sivas Emniyet Müdürlüğü, son günlerde yeniden artış gösteren bu suçla mücadele için caddelere yeniden pankartlar astı. Pankartlarda, vatandaşların duyarlı olmasını sağlamak amacı ile, 'Polis kontör istemez, kontör dolandırıcılığına karşı uyanık ol' ifadesine yer verildi. Atatürk Caddesi üzerindeki çeşitli noktalara asılan pankartların sayısı il genelinde artırıldı. Pankartlardan birinin asıldığı 4 Yol Kavşağı üzerinde bir derneğin camiler  haftası için astığı, 'Cemaatsiz cami yetimdir' pankartı da dikkat çekti.

      Pankartı inceleyen vatandaşmarın bir çoğu, polisin neden kontör istemediği konusunda bilgilerinin olmadığını söylerken, bazıları ise, pankartta polis ifadesi yer aldığı için yorum yapmaktan kaçındı. Vatandaşların çok azının bu pankartın amacı hakkında bilgi sahibi olduğu görüldü.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.