Polis sahte parayla kurban aldı

Gaziantep'te alıcı görünümündeki polis, Kurban Bayramı öncesi besicilerin dikkatini çekmek için sahte parayla kurban satın aldı

24 Kasım 2009, Salı 15:39
A A

Mali Büro Amirliği ekipleri, Kurban Bayramı nedeniyle kalpazanların sahte paralarla kurban alışverişi yapabileceğine dikkat çekmek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Polisler, büyükbaş hayvan pazarında satıcı Mehmet Demirci ile pazarlık yaptı. Polislerle satıcı arasında uzun süren pazarlık sonrasında büyükbaş hayvan için anlaşmaya varıldı. Polisler, satıcıya büyükbaş hayvanın değeri olan sahte 2 bin 300 lirayı ödedi. Mehmet Demirci, aldığı paralara hiç bakmadan cebine koydu.

Bu sırada tekrar devreye giren Mali Şube ekipleri, Mehmet Demirci'den aldığı paraları kontrol etmesini istedi. Polisler, paranın sahte ve kendilerinin de polis olduğunu söyleyince Demirci ikna oldu.

Kentteki tüm hayvan pazarlarını dolaşan polis, sahte paraya dikkat etmeleri konusunda satıcıları uyarırken, TL'nin özelliklerini ve sahtelerinden ayrılan farklarını anlatan broşür dağıttı. Broşürde polis kendilerinin gerekli önlemleri aldığını belirtirken yurttaşlara da uyarılarda bulundu.

Zeki GÜNAY/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;