'Polisçilik' oyunu karakolda bitti

Özel güvenlik görevlisi arkadaşlarından aldıkları telsizle 'çevirme' yapan gençler yakalandı

'Polisçilik' oyunu karakolda bitti

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'nde tanıdıkları özel güvenlik görevlisinden ödünç olarak aldıkları telsizi kullanarak kendilerini polis olarak tanıtıp, durdurdukları 2 kişiden kimlik soran 3 şüpheli yakalandı. Yolu kesilen 2 kişinin şikayeti üzerine yakalanan şüphelilerin kullandıkları otomobilde 4 plaka esrar bulundu.

ÜST ARAMASI BİLE YAPTILAR

Olay dün saat 22.30 sıralarında Romanlar'ın oturduğu Kızyakup Mahallesi'nde meydana geldi. 20 yaşındaki Onur Kemerli, 22 yaşındaki Serdar Titizler ve 23 yaşındaki Eyüp Veysel Kemal, Tarihi Kamberler Parkı'nda nöbet tutan özel güvenlik görevlisinden telsizini aldıktan sonra Gökdere Bulvarı’na çıktı. Telsizi kullanarak polis gibi davranan 3 kişi yoldan geçen 19 yaşındaki Fuat Çelik ve aynı yaştaki arkadaşı Selim Özer'i durdurdular. Kimlik kontrolü ve üst araması yapan 3 kişi, durdukları Çelik ve Özer'e, “Burada ne işiniz var? Uyuşturucu almaya mı geldiniz?” diye sordu.

ŞAKA YAPIP EĞLENECEKLERMİŞ!

Polis gibi davranarak kimlik sorup arama yapan 3 arkadaş daha sonra 16 CRN 06 plakalı otomobille uzaklaştı. Fuat Çelik ve Selim Özer, polis merkezine giderek olayı anlattı. Harekete geçen polis, Serdar Titizler, Onur Kemerli ve Eyüp Veysel Kemal'in içinde bulunduğu otomobili Gökdere Bulvarı yakınlarında durdurdu. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinde 1 telsiz, araçlarında da 4 plaka esrar bulundu. Gözaltına alınan 3 şüpheli şaka yapıp eğlenmek için güvenlikçi arkadaşlarından aldıkları telsizle olayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Serdar Titizler, Onur Kemerli ve Eyüp Veysel Kemal, hakkında ‘Unvan gaspı', ‘Güveni kötüye kullanmak' ve ‘Uyuşturucu ticareti yapmak ve bulundurmak' suçlarından soruşturmaya başlandı.

Uğur SAĞLAM/BURSA, (DHA)