Polise 51 kez geliş kaydı çıktı

Beyoğlu'nda restoran, gece kulübü ve mağaza müşterilerinin çanta ve cep telefonlarını çaldıkları ileri sürülen Elvan S.(34) ile Veysel G.(31) gözaltına alındı

30 Kasım 2012, Cuma 18:49
A A

Beyoğlu’nda restoran, gece kulübü ve mağaza müşterilerine ait çanta ve cep telefonlarının çalınması üzerine Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında hırsızlıkların meydana geldiği mekanların güvenlik kamera kayıtları incelendi.

İncelemede 4 ayrı işyerindeki hırsızlık anlarının saniye saniye kameraya yandığı ortaya çıktı. Zanlıların müşteri gibi girdikleri işyerlerinde soyacakları kişinin dalgınlığından faydalanarak masa üzerine bırakılan cep telefonu, sandalyeye asılan çantaları çaldıkları öğrenildi.

Görüntülerdeki kişinin benzer suçlardan daha önceden de 51 ayrı defa polise geliş kaydı bulunan Elvan S., olduğu anlaşıldı. Suç ortağının da yine aynı suçtan 4 ayrı polis kaydı bulunan Veysel G. olduğu belirlendi. İki şüphelenin fotoğrafları güven timlerine dağıtıldı. Zanlılar kısa sürede gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek işlemleri yapılan iki şüpheli Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;