'Polis'im diyerek dolandırırken yakalandı

Biri öğretmen üç kişiyi telefonla arayıp kendini 'polis' olarak tanıtan ve hesabına para yatırtan dolandırıcı E.K., İzmir'de polis tarafından yakalandı

22 Kasım 2012, Perşembe 18:36
A A

Hatay'ın Samandağ İlçesi’nde görev yapan öğretmen K.K.’yı telefonla arayıp kendini ’polis’ olarak tanıtan ve 2 bin 230 lirayı verdiği hesaba yatırtan E.K., İzmir’de polis tarafından yakalandı. 2 kişinin daha aynı yöntemle 18 bin TL’sini dolandırdığı belirlenen E.K., polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran K.K., öğretmen olarak görev yaptığını, dersteyken telefonunu arayan bir kişinin kendisini polis olarak tanıttığını, hesaplarından terör örgütüne para aktarıldığının tespit edildiğini, bu faaliyeti yürütenlerin yakalanması için belirtilen hesaba para yatırması gerektiğini söylediğini anlattı. K.K., bunun üzerine telefondaki kişinin verdiği hesap numarasına 2 bin 230 lira yatırdığını, daha sonra dolandırıldığını anladığını belirtti.

Harekete geçen İzmir Emniyeti Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Karşıyaka İlçesi’ndeki banka şubesine yatırılan parayı çekmeye gelen E.K.’yi yakaladı. Gözaltına alınan 26 yaşındaki E.K.’nin, Y.T.’nin 12 bin, M.Ş.’nin de 6 bin TL’sini dolandırdığı saptandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan E.K., adliyeye sevk edildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;