Polisin dikkati 36 bin TL'sini kurtardı

Muğla'nın Datça İlçesi'nde, bir kadının banka hesabını boşaltmak isteyen telefon dolandırıcıları, polisin dikkati sayesinde son anda önlendi

11 Mart 2015, Çarşamba 22:00
A A

Telefon dolandırıcıları tarafından kandırılan 45 yaşındaki Mesude Teker, 39 bin TL’sini dolandırıcıların hesabına aktardıktan sonra tesadüfen eşi Hamit Teker (48) ile karşılaştı.

Kadın ile eşinin tartışmasına tanık olan bir polisin dikkati sayesinde dolandırıcılık olayı önlendi. Polisin zamanında müdahalesi ile bankadaki para bloke edilirken, 3 bin TL paranın hesaptan çekildiği ortaya çıktı.

Telefonla arayan şahsın kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıttığını belirten Mesude Teker, "Bankada param olduğunu öğrenince, bana bankaya operasyon yapılacağını söyledi. Paramı çekmemi istedi. Bankadaki görevlilerin bazı hesapları boşalttıklarını anlattı. ’Paranı kurtarmak istiyorsan, hemen bankaya git, parayı çek. Verdiğim hesaba yatır’ dedi. Tereddüt ettim. Ancak ısrar edince ikinci kez bankaya gittim. Bankadaki görevlilere hiçbir şey söylememi tembihledi. 39 bin TL’yi çekip verdiği hesaba yatırdım" dedi.

Bankadan ayrılırken eşi ile tesadüfen karşılaştığını belirten Mesude Teker, "Eşim durumu öğrenince çok sinirlendi. Tartışarak eve doğru gidiyorduk. Emniyet Müdürlüğü’nün yan sokağında bir polis konuşmalarımıza tanık oldu. Durumu öğrenince bizi emniyete davet etti. Orada bankayı arayarak paranın bloke edilmesini sağladılar. Yapılan kontrolde paranın 3 bin TL’sinin çekildiğini öğrendik. Bu konularda çok dikkatliydim, ama yine de yanıldım. Çok inandırıcı konuştular. Hatta eşimin yanlarında olduğunu söylediler. Kendisi ile konuşmak isteyince Cumhuriyet Başsavcısı’nın izin vermediğini belirttiler" diye olayı anlattı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatılırken, paranın İstanbul Bağcılar’daki bir bankada Ş.A. isimli bir şahsın hesabına aktarıldığı tespit edildi.

Mehmet ÇİL/ DATÇA,(Muğla),(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;