Polisin mermisi seri tecavüzleri çözdü!

Adana'da bir kişi hırsızlık suçundan 3 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla aranırken, kendisini yakalamak isteyen polisi bıçakladı. Polis de hükümlüyü vurunca alınan kan örneklerinden 2 kişiye tecavüz ettiği ortaya çıktı

03 Temmuz 2017, Pazartesi 10:53
A A
Olay 24 Mayıs 2015 tarihinde Seyhan ilçesi, Yenibaraj Mahallesi 68055 Sokak’ta meydana geldi.

Polisler bir yaralama olayına karışan T.U.'nun arandığı ve hakkında hırsızlık suçundan 3 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğunu belirledi.
 

POLİSİ BIÇAKLADI


Polis, T.U.'yu yakalamak için çalışma başlattı. Polis, Yenibaraj Mahallesi'nde baskın yapınca hükümlü kaçıp bir apartmana girdi. Polisler önce apartmanın yanından geçip gitti. T.U., peşinden apartmana giren polis memuru Mustafa Akgündüz’ü karnından bıçakladı. Polis bıçaklanınca silahını çekip hükümlüyü bacağından vurdu. T.U.’yu apartmandan çıkartan polisler onu etkisiz hale getirdi. Polis hem kendisi hem de onu bıçaklayan kişi için ambulans çağırdı.
 

2 KADIN ÜZERİNDEN ALINAN SPERMLER İLE ÖRTÜŞTÜ


Olayın ardından olay yeri inceleme ekipleri çağırıldı. Araştırma ekipleri hükümlünün başka bir olaya da karışmış olabileceğini, bu nedenle yerden alınan kan örneklerinin ve diğer delillerin kriminalde değerlendirilmesini talep etti. Bunun üzerine alınan kan, ter, kıl gibi biyolojik deliller kriminale gönderildi. Kriminalde alınan kan örneği sistemden kontrol edildiğinde DNA'sının bundan 7 yıl önce 11 Kasım 2010 yılında Niğde'nin Bor ilçesinde G.B. ve Z.Y. isimli kadınların üzerinden alınan spermler ile örtüştüğü tespit edildi.
 

AYRICA TECAVÜZDEN DE İŞLEM BAŞLATILDI


Olaydan sonra halen İzmir 4 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan hükümlüden kan örneği alındı. Alınan kan ise İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılan incelemenin ardından gelen raporda hükümlüden alınan kan örneği ile kızların üzerinden çıkan spermin aynı kişiye ait olduğu, DNA'sının örtüştüğü sonucu çıktı. Bunun üzerine 7 yıl önce tecavüz olayında tanık olan sanık bu raporun ardından olayda sanık oldu. Hükümlüye ayrıca iki kadına da tecavüz etmekten işlem başlatıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;